06:33 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (95)

  Išmanieji robotai gali atlikti įvairių rūšių dezinfekavimą, taip pat jie aprūpinti specialia orientacijos erdvėje technologija, leidžiančia išvengti susidūrimo su kliūtimis

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Kinijos Uhano miesto ligoninėse — koronaviruso plitimo epicentre, pradėjo dirbti daugiau nei 30 Šanchajaus robotų dezinfektorių, jie padeda gydytojams kovoti su infekcija, praneša naujienų agentūra "Sinchua".

  Pažymima, kad robotus sukūrė ir pagamino Šanchajaus įmonė "TmiRob". Organizacijos generalinis direktorius žiniasklaidai pranešė, kad robotai yra baltos spalvos, jų "galva" aprūpinta vandenilio peroksido purkštuvu, o "pilve" įmontuotos devynios ultravioletinės lempos. Išmanieji robotai gali atlikti įvairių rūšių dezinfekavimą. Jie taip pat aprūpinti specialia orientacijos erdvėje technologija, leidžiančia išvengti susidūrimo su kliūtimis.

  Robotai visą parą vykdo dezinfekavimo užduotis palatose izoliatoriuose, intensyviosios terapijos skyriuose, operacinėse ir ambulatorinėse skyriuose didelėse Uhano ligoninėse, kur kovojama su koronavirusu. Jie padeda sumažinti pacientų kryžminio užkrėtimo riziką ir daro specialistų darbą efektyvesniu.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo PSO apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane, Hubėjaus provincijoje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Kinijoje juo užsikrėtė daugiau nei 31,1 tūkst. žmonių, 636 iš jų mirė.

  Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją" >>

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Manoma, kad virusas išplito iš egzotinių laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje.

  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (95)

  Dar šia tema

  Nuo butelių iki dujokaukių: neįprastos kaukės "apsaugai" nuo koronaviruso
  Kinijos URM paragino netikėti gandais apie koronavirusą
  Medicininė kaukė nesuteikia visiškos apsaugos nuo naujo koronaviruso
  Mirė kinų gydytojas, kuris pirmasis pranešė apie koronavirusą
  Kinijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 636
  Tegai:
  robotai, koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos