07:41 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Brexit" sukėlė grėsmę ES šalių vienybei, todėl Vakarų Europos atstovai, bandydami rasti salyčio taškų, nutarė palaikyti Rytų Europos šalių istorijos traktavimo versiją Rusijos atžvilgiu, mano politologas

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Europos Sąjunga susidūrė su krize, kurią lėmė ir Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš sąjungos, tai tapo priežastimi, kodėl paaštrėjo istorinė polemika tarp Europos šalių ir kodėl jos laisvai pradėjo traktuoti Antrojo pasaulinio karo istoriją. Apie tai interviu "Izvestija" pasakojo žurnalo "Rusija globalioje politikoje" vyriausiasis redaktorius, diskusijų klubo "Valdai" mokslinis direktorius Fiodoras Lukjanovas.

  Politologas mano, kad "Brexit" sukėlė grėsmę ES sudėtyje esančių šalių vienybei. Vakarų Europos atstovai, bandydami rasti salyčio taškų, nutarė pritarti Rytų Europos šalių, kurios, įstojusios į Europos Sąjungą, pareiškė, kad bijo Rusijos, versiją. Kaip rezultatas Europos šalims tai tapo "daugiau nei priimtina kaina už bendrumo palaikymą".

  "Šiame fone — eilinis istorinės polemikos protrūkis. Jis yra aštresnis už ankstesnius, nes nuo "TSRS yra atsakinga už Antrojo pasaulinio karo sukėlimą" prasidėjo sklandus perėjimas prie "TSRS yra atsakinga už Holokaustą". Tai jau ir moralinė, ir politinė takoskyra, kurios beveik neįmanoma įveikti", — pareiškė Lukjanovas.

  Jis prognozuoja neigiamą įvykių plėtros scenarijų. Kalbama apie "atminties karus", kurie "paskatins gilų Rusijos ir Europos konceptualų demarkavimą".

  "Praeities vaizdai, supaprastinti iki ribos, taps vienas kitą paneigiantys. Taigi kelias į Eurazijos konglomerato sukūrimą bus uždarytas. ES sulauks ne vienybės antirusiškumo pagrindu, o vis griežtesnės nacionalistinės poliarizacijos viduje, nes nauja interpretacija visur skatins būtent tokias jėgas", — padarė išvadą politologas.

  Pasak eksperto, ateityje tai gali išprovokuoti "konfliktus ir susirėmimus Europoje ir tarp Europos ir Rusijos, kurių dabar neįmanoma įsivaizduoti".

  Dar šia tema

  Putinas pažadėjo "užčiaupti burną" tiems, kurie perrašo istoriją
  Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
  Zacharova perspėjo apie "mirtinas pasekmes" perrašant istoriją
  "Baisus randas ant Lietuvos veido": Linkevičius pagerbė Holokausto aukų atminimą
  Ekspertas: Lietuva naudoja "trafaretus" kalbėdama apie Holokaustą
  "Der Spiegel" Aušvico išlaisvinimą priskyrė JAV armijai
  JAV ambasada Aušvico išlaisvinimą priskyrė JAV armijai
  Tegai:
  Brexit, Holokaustas, TSRS, ES, Rusija

  Svarbiausios temos