00:13 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Fizinių ir matematikos mokslų daktaras pažymėjo, kad žemės magnetinio lauko tyrimas įvairiais jo pasireiškimais — pati svarbiausia šiuolaikinio mokslo užduotis

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Fizinių ir matematikos mokslų daktaras Ravilas Rachmatulinas "Rossijskaja gazeta" papasakojo apie magnetinių audrų keliamą pavojų.

  Juodoji skylė, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / NASA/Chandra X-ray Observatory/M.Weiss

  Anot mokslininko, kosminė spinduliuotė ir magnetinės audros gali sukelti gedimus erdvėlaiviuose, paveikti elektroninę įrangą Žemėje ir navigacijos bei ryšių sistemas, taip pat sukelti reaktyvinio lėktuvo radiacijos poveikį.

  Tuo pačiu Rachmatulinas nurodė, kad pasaulio mokslo bendruomenėje nėra sutarimo dėl tiesioginio tokių reiškinių poveikio žmonių sveikatai.

  "Nepaisant to, kad daugybė mokslinių publikacijų pranešė, kad toks poveikis buvo rastas, tokiuose tyrimuose dažnai naudojamos sąvokos ir metodai, kurie iš dalies arba visiškai pripažįstami nemoksliniais", — aiškino jis.

  Specialistas pridūrė, kad vienu metu aršiose diskusijose kilo klausimas dėl saulės aktyvumo įtakos avarijoms, į kurį 1928 metais atkreipė dėmesį heliobiologijos įkūrėjas Aleksandras Čiževskis — biofizikas, tiriantis Saulės aktyvumo pokyčių ir jos sukeliamų trikdžių poveikį antžeminiams objektams.

  Mokslininkas pažymėjo, kad žemės magnetinio lauko tyrimas įvairiais jo pasireiškimais yra pati svarbiausia šiuolaikinio mokslo užduotis.

  Dar šia tema

  Kinijos mokslininkai pradėjo kurti iRNR vakciną nuo koronaviruso
  Jokios gyvybės. Mokslininkai užfiksavo naujo masinio išmirimo pradžią
  Tegai:
  kosmosas, audra, mokslininkai, mokslininkas

  Svarbiausios temos