19:48 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau paaiškėjo, kad Baltieji rūmai atleido Ukrainos ekspertą iš Nacionalinio saugumo tarybos Aleksandrą Vindmaną, kuris apkaltos metu liudijo prieš JAV prezidentą Donaldą Trampą

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas atleido JAV ambasadorių ES Gordoną Sondlandą, kuris liudijo jo apkaltoje, penktadienį pranešė "New York Times".

  "Trampas atleidžia Gordoną Sondlandą praėjus kelioms valandoms po (kito) apkaltos proceso liudytojo atleidimo Aleksandro Vindmano", — pranešė laikraštis su nuoroda į Sondlando pareiškimą.

  "Šiandien man buvo pranešta, kad prezidentas ketina atšaukti mane iš pareigų, o sprendimas įsigalios nedelsiant", — sakė Sondlandas.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Baltieji rūmai atleido Ukrainos ekspertą iš Nacionalinio saugumo tarybos Aleksandrą Vindmaną, kuris apkaltos metu liudijo prieš JAV prezidentą Donaldą Trampą.

  Atstovų rūmai 2019 metų gruodžio mėnesį vien tik iš demokratų balsų paskelbė apkaltą Trampui dėl piktnaudžiavimo valdžia ir trukdymo Kongresui.

  Demokratai pareiškė, kad Baltųjų rūmų vadovas atideda Kongreso patvirtintą paramą Ukrainai, reikalaudamas iš prezidento Vladimiro Zelenskio atlikti tyrimą prieš Trampo oponentą Džo Baideną ir jo sūnų.

  Pats JAV prezidentas teigė, kad iš Ukrainos valdžios reikalavo kovoti su korupcija. Baltųjų rūmų teisininkai pareiškė, kad demokratai savo veiksmais pažeidė JAV konstituciją, ir reikalavo nedelsiant išteisinti prezidentą.

  Trumpas tapo trečiuoju JAV prezidentu istorijoje, kuriam buvo iškelta apkalta.

  Dar šia tema

  Ekspertas: nesėkmingas apkaltos procesas padidino Trampo galimybes būti vėl išrinktam
  Vokietijoje iškritikavo naujas sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Trampas: JAV siekia nutraukti konfliktus Artimuosiuose Rytuose
  Šalin drovumą! Trampas gyrėsi savo pasiekimais prieš JAV Kongresą
  Tegai:
  JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos