17:59 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Lecho Valensos, dialogas tarp abiejų šalių gali tapti svarbiu žingsniu gerinant Maskvos ir Varšuvos santykius

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Valensa pakomentavo Lenkijos užsienio reikalų ministro Pavelo Jablonskio reikalavimus Rusijai mokėti reparacijas, praneša RIA Novosti.

  "Tai yra tas pats, jei aš pradėčiau reikalauti, kad man būtų grąžinti jauni metai. Bet jie jau praėjo. Turime judėti į priekį — tai svarbu. <...> Rusijos ir Lenkijos santykiai yra nevienareikšmiai. Bet kai žmonės kalba, jūs galite aptarti problemas ir rasti būdų, kaip jas išspręsti. <...> Kai mes kovojame, laimi tik trečiosios pajėgos. Iš Varšuvos visada buvo arčiau iki Maskvos nei Vašingtono", — sakė jis.

  Vėliavos Lenkijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Anot Valensos, dialogas gali tapti svarbiu žingsniu gerinant Maskvos ir Varšuvos santykius. Be to, buvęs Lenkijos vadovas patvirtino savo ketinimą atvykti į Pergalės paradą Rusijos sostinėje, jei bus pakviestas.

  Anksčiau Jablonskis interviu "Radio Zet" paskelbė apie "besąlygišką" šalies teisę į Rusijos išmokas už Antrojo pasaulinio karo metu padarytą žalą.

  Rusijos politikai šiuos reikalavimus pavadino absurdiškais. Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, komentuodama Jablonskio reikalavimus, paragino jį "nustoti dykinėti".

  Gruodį Lenkijos Seimas priėmė rezoliuciją dėl vienodos Vokietijos ir TSRS atsakomybės už Antrojo pasaulinio karo pradžią.

  Dokumento autoriai teigia, kad karo pradžioje "vadovavo tuometinėms totalitarinėms galioms: Hitlerinei Vokietijai ir Stalino Tarybų Sąjungai, o 1939 metais rugpjūčio 23 dieną Maskvoje sudarius liūdnai pagarsėjusį Molotovo — Ribentropo paktą, Lenkija ir Vidurio bei Rytų Europos valstybės tapo pirmomis abiejų totalitarinių režimų aukomis".

  Dar šia tema

  Lietuvos žvalgybos ataskaita — sena daina apie tą patį
  Rusija išlieka didžiausia Lietuvos prekybos partnere
  Lietuva pateko į šalių trejetuką, į kurias važiuoja dirbti baltarusiai
  Tegai:
  reparacija, santykiai, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos