17:05 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Iš šios sumos Kinijos centrinė valdžia skyrė 17,3 milijardo juanių (apie 2,5 milijardo dolerių) kovai su koronavirusu

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Kinijos valdžia skyrė 71,8 milijardų juanių (apie 10,3 milijardo dolerių), kad užkirstų kelią naujo tipo koronaviruso plitimui ir kontrolei, rašoma Kinijos finansų ministerijos pranešime.

  "Visų pirma, mes turime padaryti viską, kas būtina, kad būtų užtikrintas lėšų skyrimas siekiant užkirsti kelią ir kontroliuoti ligos plitimą. Nuo pat naujo tipo koronaviruso sukelto pneumonijos protrūkio pradžios mes prisiėmėme finansinius įsipareigojimus, sustiprinome bendrą planavimą ir padidinome finansavimą kovai su epidemija", — pažymėjo ministerijoje.

  Pranešama, kad "iki vasario 18 dienos visų lygių finansų įstaigos iš viso skyrė 71,8 milijardų juanių (apie 10,3 milijardo dolerių) ligos plitimui užkirsti ir kontroliuoti".

  Iš šios sumos šalies centrinė valdžia skyrė 17,3 milijardo juanių (apie 2,5 milijardo dolerių).

  Pažymima, kad atsižvelgiant į situacijos raidą, turėtų būti tęsiamas tinkamas nuolatinio finansavimo užtikrinimas, kad žmonės nebijotų kreiptis į medicinos įstaigas dėl susirūpinimo dėl medicininių paslaugų kainos, taip pat kad finansinis klausimas nepaveiktų vietinių medicinos paslaugų kokybės.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo PSO apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane, Hubėjaus provincijoje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Manoma, kad virusas išplito iš egzotinių laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  Lietuvos medikai galės greičiau nustatyti koronaviruso infekciją
  Vasarį skrydžių skaičius Lietuvoje gali sumažėti dėl koronaviruso
  Uhane daugiau nei 30 robotų padeda kovoti su koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos