09:54 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (91)

  Užsikrėtimo atvejų serijos kaltininku tapo Britanijos pilietis, kuris po trumpo buvimo Singapūre atvyko į Prancūziją ir apsigyveno slidinėjimo kurorte, po to užsikrėtė keturi žmonės, visi britai, kurie gyveno tame pačiame kotedže

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Paaiškėjo, kad du žmonės, užsikrėtę koronavirusu Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje, buvo susiję su grupe britų, kurie anksčiau užsikrėtė koronavirusu Prancūzijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Prancūzijos Sveikatos apsaugos ministeriją.

  Anksčiau Prancūzijos sveikatos apsaugos ministrė Anjes Buzen pranešė apie penkis naujus koronaviruso atvejus šalyje: užsikrėtė keturi suaugusieji ir vaikas. Specialistai nustatė šių užsikrėtimų židinį: pirmasis susirgo Britanijos pilietis, kuris po trumpo buvimo Singapūre atvyko į Prancūziją ir apsigyveno kotedže slidinėjimo kurorte Le Kontamin-Monžua (Aukštutinės Savojos departamentas). Po to užsikrėtė keturi žmonės, visi britai, kurie gyveno tame pačiame kotedže. Iš viso į ligonines buvo paguldyta 11 žmonių, įskaitant užkrėstus koronavirusu ir paprastai turėjusius kontaktą su pirmuoju užkrėstuoju.

  "Šiandien mes sužinojome apie dar du atvejus, susijusius su šiuo užsikrėtimo židiniu. Du suaugusieji — vienam (užkrėtimas — Sputnik) diagnozuotas Jungtinėje Karalystėje, kitam — Maljorkoje. Jie  susiję su buvimu apartamentuose Le Kontamin-Monžua (komunoje — Sputnik)", — pasakė Generalinės sveikatos apsaugos direkcijos vadovas Žeromas Salomonas.

  Pacientų gydymas Uhano centinėje ligoninėje
  © REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

  Atitinkamą vaizdo įrašą Twitter paskyroje paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

  Sveikatos apsaugos ministerijao atstovas taip pat nurodė, kad buvo nuspręsta uždaryti tris mokyklas Le Kontamin-Monžua, Sen-Sover ir Tonon-Le-Ben komunose, kad būtų laikomasi "atsargumo priemonių". Medikai stebi kai kurių mokyklos mokinių ir mokytojų sveikatos būklę Tonon-Le-Ben kominoje, nes tie tiesiogiai bendravo su koronavirusu infekuotu vaiku.

  Šiuo metu Prancūzijoje užregistruota 11 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas. Naujojo koronaviruso aukomis Kinijoje tapo 908 žmonės, užsikrėtė daugiau nei 40,1 tūkstančio žmonių.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Manoma, kad virusas išplito iš egzotinių laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (91)

  Dar šia tema

  Lietuviai sukūrė mobiliąją programėlę apie koronavirusą
  Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją"
  Vasarį skrydžių skaičius Lietuvoje gali sumažėti dėl koronaviruso
  SAM: ištirtuose mėginiuose koronaviruso nerasta
  Kinija kovai su koronavirusu skyrė apie 10,3 milijardo dolerių
  JAV mokslininkė papasakojo, kada bus sukurta vakcina nuo naujo koronaviruso
  Tegai:
  Ispanija, koronavirusas, Prancūzija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos