18:16 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Rusijos URM vadovo teigimu, Britanija, net būdama Europos Sąjungos narė, visada laikėsi atskirai ir visada stengėsi žaisti savo žaidimą

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Vargu ar Europos Sąjunga smarkiai nukentės dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš sąjungos, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu leidiniui "Rossijskaja gazeta".

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Didžioji Britanija pasitraukė iš Europos Sąjungos sausio 31 dieną 23:00 (Vasario 1 dieną 1:00 Lietuvos laiku) ir užbaigė pusketvirto metų trunkantį procesą. Po "Brexit" prasideda pereinamasis laikotarpis, kurio metu Londonas turės susitarti su kitomis šalimis dėl bendradarbiavimo formatų visose srityse.

  "Britai Europos Sąjungoje visada laikėsi atskirai ir visada stengėsi žaisti savo žaidimą — tai taip pat faktas. Jie gavo ekonominę ir komercinę naudą, tačiau politiškai laikėsi atstumo ir stengėsi prastumti savo interesus Europos Sąjungoje ir Vašingtono interesus (čia nėra ko slėpti). Todėl ne šiaip sau jie nedalyvavo daugelyje procesų, vykusių ES. Šis atskiras kelias buvo matomas net tada, kai Didžioji Britanija buvo Europos Sąjungos narė. Todėl nemanau, kad ES smarkiai nukentės nuo "Brexit", — pasakė Lavrovas.

  "Jei tai padės jai (ES — Sputnik) tapti vientisesniu susivienijimu, stiprinti savo nepriklausomybę bei savarankiškumą ne rusofobijos pagrindu (Londonas vaidino reikšmingą vaidmenį, kad taip ir būtų), mes tik pasidžiaugsime tokia tendencija", — pažymėjo ministras.

  Maskvos ir Londono santykiai per pastaruosius kelerius metus pablogėjo dėl vadinamosios Skripalių bylos. Anglijos mieste Solsberyje 2018 metų kovo 4 dieną, anot Didžiosios Britanijos valdžios teiginių, buvo apnuodyti buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija, tai išprovokavo didelį tarptautinį skandalą. Londonas mano, kad Rusijos valstybė dalyvavo Skripalių apnuodijime A234 medžiaga, Maskva tai kategoriškai neigia. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę pareiškė, kad Skripalių byla byra mūsų akyse dėl to, kad trūksta kokių nors Rusijos kaltės įrodymų. Britanijos pusė nepateikė jokių dokumentų apie tyrimą ir neleido Skripaliams bendrauti su žiniasklaida.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Dar šia tema

  Ekspertas: po "Brexit" Baltijos šalims nereikia papildomų burnų
  Ekspertas: po "Brexit" ES paskirstys finansus ne Baltijos šalių naudai
  Lenkijos užgrobimas ar Stalino gelbėjimo ratas: kas laukia Lietuvos po "Brexit"
  Ekspertė įvertino JK ir ES santykių perspektyvas po "Brexit"
  Lietuvos URM pasakojo, kas nutiks tautiečiams po "Brexit"
  Tegai:
  Rusija, ES, Didžioji Britanija, Sergejus Lavrovas, Brexit

  Svarbiausios temos