21:19 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Karo tematika rašančio leidinio autoriai tvirtina, kad kilus potencialiam konfliktui su Rusija, NATO pajėgos nesugebės įveikti Rytų Europoje tekančių upių

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Upės yra natūrali kliūtis pergalei "kare su Rusija", rašo amerikiečių elektroninis leidinys "Breaking Defense".

  Pažymima, kad kilus kariniam konfliktui tarp JAV ir Rusijos, karo veiksmai vyks Rytų Europoje — didžiulėje lygumoje su daugybe upių. Vienas iš jų, Vislos upė, teka per visą Lenkiją iš pietų į šiaurę, todėl NATO pajėgoms pastiprinimo siuntimui ar pastraukimui teks naudoti tiltus, kurie retai gali išlaikyti daugiau nei 55 tonas.

  Taigi leidinyje pabrėžiama, sveriančiam daugiau nei 60 tonų "M1 Abrams" tankui ir jo "broliams" Šiaurės Atlanto aljanse — britų "Challanger II", Vokietijos "Leopard II" ir net Prancūzijos "Leclerc" — bus pavojinga naudoti daugybę tiltų pačiose svarbiausiose vietose.

  Aiškinama, kad šaltojo karo metais Rytų Europoje tiltai buvo statomi taip, kad atlaikytų 45 tonų sovietinius tankus. Ir, nepaisant "tam tikrų Amerikos inžinerijos pajėgų galimybių", statyti tiltus ugnies apsuptyje šios galimybės yra per mažos, kad galima būtų įveikti vieną didžiausių Rytų Europos upių, daro išvadą autorius.

  Dar šia tema

  Vokietijos verslo sąjungos vadovas mano, kad reikalingas suartėjimas su Rusija
  Įvardyti povandeniniai laivai, galintys sunaikinti pasaulį per 30 minučių
  JAV dislokavo naujas mažos galios branduolinio povandeninio laivo kovines galvutes
  Rusijoje paskelbė apie NATO pajėgų pasirengimą didelio masto konfliktui
  Tegai:
  NATO, Rusija

  Svarbiausios temos