03:31 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Rusijos ambasadoriaus Londone manymu, "Brexit" pereinamojo laikotarpio pabaigoje britų laukia sunkiausios derybos dėl naujų prekybos ir ekonominių santykių

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Londone Andrejus Kelinas neatmeta naujo paaštrėjimo metų pabaigoje Didžiosios Britanijos ir ES derybose "apsiginklavus abipusiais kaltinimais ar net šantažu".

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Britanija pasitraukė iš ES sausio 31 dieną. Nuo šio momento prasidėjo pereinamasis laikotarpis, kuris truks iki gruodžio pabaigos, visą šį laiką šalys derėsis dėl būsimų santykių.

  "Iki 2020 metų pabaigos tęsis pereinamasis laikotarpis, per kurį beveik viskas kasdieniniame gyvenime išliks taip, kaip buvo anksčiau. Šia prasme galima sakyti, kad padėtis stabilizavosi. Kitas dalykas, kad britų laukia sunkiausios derybos dėl naujų prekybos ir ekonominių santykių, kurias jie ketina vesti keliomis kryptimis, tame tarpe su Europos Sąjunga ir JAV", — pareiškė Kelinas interviu leidiniui "Komsomolskaja pravda".

  "Ekspertai mano, kad nerealu jas užbaigti per metus. Borisas Džonsonas atkakliai tvirtina, kad "pereinamasis laikotarpis nebus pratęstas". Taigi iki metų pabaigos negalima atmesti naujojo paaštrėjimo derybose apsiginklavus abipusiais kaltinimais ar net šantažu", — pasakė Rusijos diplomatas.

  Jo nuomone, Džonsonas sugebėjo iškovoti įspūdingą pergalę parlamento rinkimuose ir užtikrino "Brexit", daugiausia dėl aiškiai iškelto tikslo: per trumpą laiką pasiekti naują susitarimą su Europos Sąjunga dėl išėjimo sąlygų.

  Dabar, pažymi Kelinas, daug kas priklausys nuo verslo pasitikėjimo vyriausybės kursu. Šiuo metu, priminė ambasadorius, daugelis tarptautinių korporacijų praneša apie savo britų būstinių perkėlimą į ES.

  "Arba štai tokia žinia: žinoma oro linijų bendrovė renka darbuotojus Britanijoje, tačiau būtinu reikalavimu pretendentams kelia turėti neapribotą teisę dirbti ES — tai reiškia faktiškai vienos iš ES likusių šalių pilietybę. Tai suvokiama kaip nerimą keliantys skambučiai. Borisui Džonsonui svarbu perlaužti tendenciją panaudojus charizmą, entuziazmą ir ryžtą", — pasakė diplomatinės atstovybės vadovas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Brexit pasekmės ES gyventojams
  Lenkijos užgrobimas ar Stalino gelbėjimo ratas: kas laukia Lietuvos po "Brexit"
  Ekspertė įvertino JK ir ES santykių perspektyvas po "Brexit"
  Lietuvos URM pasakojo, kas nutiks tautiečiams po "Brexit"
  Milijardai kompensacijų už nepriklausomybę. "Brexit" atsiėjo super brangiai
  Tegai:
  ES, Brexit, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos