01:14 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kuo arčiau "Defender Europe 2020", tuo daugiau informacinėje erdvėje pranešimų apie tai, kad Europoje tariamai netinkama infrastruktūra kariuomenei, mano politologas Andrejus Koškinas

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Anksčiau paskelbtame "Breaking Defense" pareiškime nėra nieko naujo, tačiau susidomėjimas juo yra kaitinamas ryšium su "Defender Europe 2020" pratybomis, sakė Rusijos Plechanovo vardo ekonomikos universiteto Politologijos ir sociologijos katedros vedėjas, karo politologas Andrejus Koškinas interviu Sputnik radijui.

  "Dabar jis išmetamas į informacinę erdvę su tam tikru tikslu, galbūt iki "Gynėjas 2020" pratybų, kurias planuoja vykdyti NATO, pradžios. Ten perkeliama 40 tūkst. personalo kartu su šarvuočiais ir 13 tūkst. įvairių rūšių mechaninių konstrukcijų. Galimai po tuo slypi informacija apie tai, kad štai matote, draugai europiečiai, jūs skundžiatės dėl to, kad mes jūsų neapsaugome, o pas jus net tiltai nepritaikyti tam, kad mes triumfuodami apgintume jus nuo galimo priešo. Jie taip pat turi kelių, ypač Baltijos šalių, planų... Visa tai pamažu transliuojama į informacinę erdvę tam, kad palaikytų baimę, įbaugintų gyventojus", — pabrėžė politologas.

  Anot jo, viena vertus, tokie pareiškimai reikalingi norint gauti pinigų kariniam sektoriui, kita vertus, norint parodyti europiečiams, kiek daug JAV daro, kad juos "apsaugotų". Tačiau svarbiausia yra tai, kad be viso to "auginamas informacinis militarizmo potencialas".

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, jog upės yra natūrali kliūtis pergalei "kare su Rusija".

  Pažymima, kad kilus kariniam konfliktui tarp JAV ir Rusijos, karo veiksmai vyks Rytų Europoje — didžiulėje lygumoje su daugybe upių. Vienas iš jų, Vislos upė, teka per visą Lenkiją iš pietų į šiaurę, todėl NATO pajėgoms pastiprinimo siuntimui ar pasitraukimui teks naudoti tiltus, kurie retai gali išlaikyti daugiau nei 55 tonas.

  Taigi leidinyje pabrėžiama, sveriančiam daugiau nei 60 tonų "M1 Abrams" tankui ir jo "broliams" Šiaurės Atlanto aljanse — britų "Challanger II", Vokietijos "Leopard II" ir net Prancūzijos "Leclerc" — bus pavojinga naudoti daugybę tiltų pačiose svarbiausiose vietose.

  Dar šia tema

  Įvardyti povandeniniai laivai, galintys sunaikinti pasaulį per 30 minučių
  Vokietijos verslo sąjungos vadovas mano, kad reikalingas suartėjimas su Rusija
  Analitikas prognozuoja "pražūtingesnius" JAV armijos išpuolius
  Tegai:
  NATO, pratybos, Rusija, Europa, JAV

  Svarbiausios temos