20:32 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos pakrančių raketų kompleksas su viršgarsinėmis priešlaivinėmis raketomis gali padaryti pražūtingą žalą net dideliam karo laivui, pažymi žurnalo "The National Interest" ekspertas

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Žurnalo "The National Interest" ekspertas Sebastianas Roblinas papasakojo, kad Rusijos pakrančių raketų kompleksas "Bastion-P" gali tapti "tikruoju žudiku" Maskvos oponentams.

  Medžiagoje pažymima, kad pakrančių raketų kompleksas efektyviai leidžia sukurti prieigos ir manevrų ribojimo zonas (A2/AD), o tai užsienyje kelia didelį nerimą.

  Kaip rašo "The National Interest", Rusijos kompleksas su viršgarsinėmis priešlaivinėmis raketomis leidžia apsaugoti Baltijos jūros pakrantę, o Kryme ir Kurilų salose esančios sistemos gali blokuoti Bosforą ir Hokaido salos rajoną. Tuo tarpu, pasak Roblino, "Bastion" naudojamas išimtinai pagrindiniams gynybos punktams paremti.

  Autorius atkreipia dėmesį į tai, kad pakrančių raketų komplekse taip pat įrengti  savaeigiai paleidimo įrenginiai K-340P ant važiuoklės MZKT-7930 su trijų žmonių įgula. Raketų P-800 "Oniks" dėka kompleksas užtikrina daugiau nei 600 kilometrų pakrančių gynybą, o išskleidimas kovinėse pozicijose trunka penkias minutes.

  Galingas atsakas NATO: Rusija perėjo prie modernizuotų "Iskanderių" — video >>

  "Didelis "Oniks" greitis labai apsunkina jos sulaikymą skrydžio trajektorijos pabaigoje", — pabrėžia Roblinas, nurodydamas, kad raketų "Bastion" greitis yra maždaug pustrečio karto didesnis už garso greitį.

  Masyvi kovinė galvutė, kurios svoris paleidžiant yra 3 000 kilogramų, gali padaryti pražūtingą žalą net dideliam karo laivui, rašoma straipsnyje.

  Dar šia tema

  Branduolinis ekspresas. Kodėl Rusijos raketiniai traukiniai neduoda JAV ramybės
  Rusija Amerikos inspektoriams parodė raketų sistemą "Avangard"
  Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip paleido balistinę raketą "Topol"
  Kaip vyksta naujausios Rusijos kovinės mašinos "Derivacija" bandymai — video
  Žiniasklaida rašo apie Rusijos artilerijos pranašumą prieš Amerikos
  Tegai:
  ginkluotė, sparnuotosios raketos, Rusija

  Svarbiausios temos