09:38 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos savanorė pasidalijo, kaip Ukrainos kariškiai nupjovė stogus iš garažų, "atsargiai" išėmė iš namų langus ir visa tai rūpestingai surinko, kad nuvežtų namo

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Ukrainos savanorė Olga Rešetilova savo Facebook paskyroje papasakojo apie tai, kaip Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 56-osios brigados kariai prieš savo rotaciją vykdė marodieriavimą Peski kaime, esančiame kontaktinėje linijoje Donecko priemiestyje.

  Rešetilova paskelbė nuotrauką, kurioje pavaizduotos metalinės lentjuostės, kuriuos Ukrainos kariškiai "rūpestingai surinko, kad nuvežtų namo".

  Žurnalistės teigimu, kariškiai taip pat nukėlė garažų stogus, "atsargiai" išėmė iš namų langus, atplėšė plyteles ir surinko medinius apvadus.

  "Visa tai bus paimta su savimi. Šeimininkai", — pažymėjo ji. Tuo pat metu Rešetilova nurodė, kad brigados karininkai žino, kas vyksta.

  "Aš šeštus metus žiūriu į tai, ir nusvyra rankos", — reziumavo savanorė.

  Ukrainos valdžia 2014 metų balandį pradėjo karinę operaciją prieš Luhansko ir Donecko Liaudies respublikas, kurios paskelbė apie savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Situacijos Donbase sureguliavimo klausimas aptariamas ir kontaktinės grupės susitikimų metu Minske, kuri nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto deeskalavimo veiksmus. Tačiau net ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių tęsiasi susišaudymai.

  Anksčiau buvęs vyriausiasis Ukrainos karo prokuroras Anatolijus Matiosas pareiškė, kad pastaraisiais metais smarkiai išaugo nusikalstamumo lygis Ukrainos ginkluotose pajėgose. Taigi nuo 2014 metų balandžio iki 2018 metų pabaigos dalyviais baudžiamosiose bylose tapo 43 tūkst. kariškių, tai yra maždaug ketvirtadalis visos Ukrainos armijos sudėties.

  Dar šia tema

  Derybos dėl Donbaso — jei bus taika, ką veiks Lietuvos rusofobai?
  Kalinių mainų dalyviai papasakojo apie SBU kankinimus
  Viktoras Skripnikas: Mes patys prašėme, kad mus šaudytų
  "Pozicija keičiasi". Kijevas įvardijo rinkimų Donbase sąlygą
  Tegai:
  kariai, Doneckas, Ukraina

  Svarbiausios temos