15:55 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Norėdami nustatyti, kad tai yra nauja dinozaurų rūšis, mokslininkai turėjo išanalizuoti unikalius kaukolės fragmentus

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Kanados mokslininkai atrado naują tironzazaurų rūšį, kuri gyveno planetoje prieš beveik 80 milijonų metų, "radinys" buvo pavadintas "Thanatotheristes degrootorum" — "Giltinė", praneša RIA Novosti su nuoroda į Kanados Karališkojo Tyrrellio paleontologijos muziejaus tinklaraštį.

  "Mums malonu pranešti apie naują tiranozauro rūšį, pirmąją per 50 metų, aptiktą Kanadoje", — sakė muziejaus atstovas Francois Terrienas. Paskutinis dinozauras, aptiktas 1970 metais buvo mėsėdis daspletozauras.

  "Šis atradimas yra reikšmingas tuo, kad užpildo spragą mūsų supratime apie tiranozoaurų evoliuciją", — pažymėjo jis.

  Neseniai atrastos rūšys kilę iš dvikojų plėšrūnų grupės, kuriai priklauso garsusis Tiranozauras Reks (Tyrannosaurus rex), kuris į Šiaurės Ameriką atkeliavo po kelių milijonų metų.

  "Thanatotheristes", kurie savo vardą gavo iš Thanatos (graikų mitologijoje įvardijantys mirtį) ir žodis theristes ("pjaunamoji") yra beveik 2,5 milijono metų senesni už artimiausią jų giminaitį.

  Kartu su "Thanatotheristes degrootorum" dinozaurai, tokie kaip žolėdžiai "Xenoceratops" ir metro ilgio "Colepiocephale", vaikščiojo po teritoriją, kurioje dabar yra Albertos provincija.

  Norėdami nustatyti, kad tai yra nauja dinozaurų rūšis, mokslininkai turėjo išanalizuoti unikalius kaukolės fragmentus.

  "Thanatoteristus nuo visų kitų tiranozaurų galima atskirti daugybe kaukolės bruožų. Labiausiai pastebimos vertikalios viršutinio žandikaulio linijos", — teigė Kanados Kalgario universiteto magistrantas Džeredas Voris, kuris yra pagrindinis tyrimo autorius.

  Kaukolę kalnuose atrado ūkininkas ir paleontologijos entuziastas Džonas De Grootas. Dabar Kanados paleontologai jau gali pasigirti penkiomis tironozaurų rūšimis, kurios gyveno Albertos provincijoje.

  Dar šia tema

  Įvardytas gražiausias pasaulyje vyras
  Mokslininkas papasakojo apie magnetinių audrų pavojų
  Tegai:
  mokslininkai, rūšis, dinozaurai

  Svarbiausios temos