05:29 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Pentagono spaudos tarnyba pasakojo apie mažiausiai 109 JAV karius, patyrusius smegenų traumas per Irano raketų smūgį amerikiečių bazėje Irake

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Vašingtonas slepia duomenis apie žuvusiųjų per Irano išpuolius prieš JAV kariuomenės vietą Irake, praneša RIA Novosti su nuoroda į Islamo revoliucijos gvardijos korpuso (IRG, Irano ginkluotųjų pajėgų dalis) atstovą Ramezaną Šarifą.

  Anksčiau Pentagono spaudos tarnyba RIA Novosti pasakojo apie mažiausiai 109 JAV karius, patyrusius smegenų traumas per Irano raketų smūgį amerikiečių bazėje Irake.

  "Žodis "žuvę" amerikiečių leidiniuose pavirto į "gavę smegenų traumą". Jie [JAV — Sputnik] nuslėpė žalą, padarytą dėl mūsų išpuolio prieš Ein al-Assad bazę", — jo žodžius citavo "Fars" agentūra.

  Sausio pradžioje JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

  Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

  Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

  Generolo Kasemo Soleimanio mirtis paaštrino krizę tarp JAV ir Irano. Iranas, reaguodamas į išpuolį, paleido raketas į bazes Irake, kur yra JAV kariuomenė. Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskirtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

  Tada kariškiai buvo priversti pripažinti, kad yra aukų. Be to, jų skaičius nuolat augo. Pentagonas tai paaiškino tuo, kad smegenų traumos simptomai gali pasirodyti ne iš karto, o pradinis kariuomenės būklės įvertinimas gali skirtis nuo galutinės diagnozės.

  Irano prezidentas Hasanas Ruhanis išvakarėse sakė, kad Suleimani mirties dieną atvyko į Iraką susitikti su šios šalies ministru pirmininku — ne tam, kad būtų imtasi veiksmų prieš JAV. Iranas operaciją pavadino nusikaltimu, pažeidžiančiu tarptautinius standartus, taip pat pareiškė, kad JAV bus priverstos pripažinti nuostolius per Irano išpuolį. Be to, išpuolio dieną Irano žiniasklaidoje buvo informacijos apie dešimtis JAV karių aukų.

  Dar šia tema

  JAV kontržvalgyba Rusiją pavadino viena pagrindinių grėsmių
  Vokiečių laikraštis: Rusija pasinaudojo JAV sankcijų politika
  Tegai:
  išpuolis, Pentagonas, Iranas, Irakas, JAV

  Svarbiausios temos