07:39 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Kisliako, sistemingas Rusijos ir JAV dialogas saugumo klausimais vyko su visomis ankstesnėmis administracijomis, įskaitant Barako Obamos administraciją, tačiau dabar nieko panašaus nėra

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Sistemingam Rusijos ir JAV dialogui reikalingas sutarimas JAV vidaus politiniame gyvenime, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos buvusį Rusijos ambasadorių Vašingtone Sergejų Kisliaką.

  "Yra keletas kontaktų tokiais aktualiais klausimais, bet aš sakyčiau, kad jis neabejotinai apibūdinamas žodžiu "kai kurie". Norint užmegzti sistemingą dialogą, tarkime, apie saugumą, kuris, be abejo, domina ir mus, ir amerikiečius, mums reikia šiek tiek daugiau stabilumo Amerikos vidaus politiniame gyvenime", — sakė jis "Valdai" diskusijų klube.

  Pasak Kisliako, sistemingas Rusijos ir JAV dialogas saugumo klausimais vyko su visomis ankstesnėmis administracijomis, įskaitant Barako Obamos administraciją, tačiau dabar nieko panašaus nėra.

  "Manau, kad pagrindinė priežastis yra tai, kad JAV trūksta vidaus politinio sutarimo, kuris leistų mums dirbti kartu", — pabrėžė jis.

  Praėjusių metų rugpjūčio antrą dieną buvo nutraukta INF sutartis.

  2019 metų pradžioje Vašingtonas paskelbė vienašalį pasitraukimą iš šio susitarimo, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu pažeidimu.

  Maskva atmeta visus kaltinimus. Praėjusių metų liepos pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl sutarties sustabdymo.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad visiškai laikėsi INF sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo pačių amerikiečių. Anot jo, JAV įtarimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  Dar šia tema

  Vokiečių laikraštis: Rusija pasinaudojo JAV sankcijų politika
  JAV formuoja biudžetą kaip ekonominės agresijos įrankį
  Tegai:
  santykiai, Barakas Obama, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos