07:20 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vizito į Lenkiją metu Ukrainos prezidentas Tarybų Sąjungą pavadino Antrojo pasaulinio karo kaltininke lygiai kaip ir nacistinę Vokietiją

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pateko į ideologinius spąstus, nusprendęs pripažinti TSRS vadovybę, lygiai kaip ir Vokietijos, atsakinga už Antrojo pasaulinio karo pradžią. Šį požiūrį, kaip rašo leidinys "Apostrof", išreiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Novinskis.

  Parlamentaras Ukrainos vadovo poelgį pavadino "viena iš klastingiausių tezių, įdiegiamu piliečių mintyse". Jis taip pat atkreipė dėmesį į keletą retorinių ir ideologinių priemonių, kuriomis Zelenskis, sekdamas savo pirmtaku Porošenka, ir toliau negrabiai naudojasi. Pavyzdžiui, tezė, kad "pergalė prieš fašizmą Ukrainai nieko nedavė" ir tiesiog "vienas totalitarinis režimas buvo pakeistas kitu".

  "Ukrainos propaganda mano, kad Raudonosios armijos vadai "užvertė vokiečius lavonais", neatsižvelgiant į tai, kad iš tikrųjų TSRS nuostoliai sudarė 11,5 milijono kareivių prieš 8,6 milijono iš Vokietijos pusės, tai yra 1:1,3 santykis. Be to, Kijevas pamiršta, kiek Ukraina prarado nacių okupacijos metu, o tai yra 13,5 milijono žmonių", — nurodė Novinskis.

  Lietuvą ir Lenkiją išgąsdino Putino pateikta istorinė tiesa >>

  Anot deputato, istorijos peržiūros procesas Ukrainoje vyksta blogiausių totalitarinių režimų tradicijų stiliumi. Ukrainiečiai, mano Novinskis, šiuo metu yra bandymų apversti istorines vertybes ir tiesą aukštyn kojomis liudytojai.

  Svarbiausias uždavinys —  suabejoti, o po to išjuokti, nuvesti iki absurdą tą žygdarbį, kurį įvykdė buvusios TSRS tautos kovodamos su nacizmu Didžiojo Tėvynės karo metu, apibendrino Novinskis.

  Vizito į Lenkiją metu Zelenskis Tarybų Sąjungą pavadino Antrojo pasaulinio karo kaltininke lygiai kaip ir nacistinę Vokietiją. Tuo pačiu metu, kalbėdamas apie nacių mirties stovyklos išvadavimą Aušvice, jis išvardijo šioje operacijoje dalyvavusius ukrainiečius, tačiau neužsiminė, kad Aušvicą, kaip ir visą Lenkiją, išlaisvino Raudonosios armijos kareiviai.

  Kremliuje Zelenskio pareiškimas įvertintas kaip įžeidžiantis milijonus rusų ir NVS šalių piliečių, kurių tėvai, seneliai ir giminaičiai paaukojo savo gyvybes, kad išlaisvintų Europą nuo fašizmo.

  Dar šia tema

  Atgailauja už TSRS. Kam įsipareigojo Zelenskis Lenkijoje
  Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
  Europos rabinų tarybos vadovas įspėjo Ukrainą ir Lenkiją dėl Lietuvos klaidų
  Rusijoje pasiūlė griežtai atsakyti į sovietinių paminklų naikinimą Europoje
  Ekspertas pasakojo apie bandymą skirti TSRS atsakomybę už Holokaustą
  Lenkai nufilmavo filmą apie tai, kaip britas valgė vaikus netoli Donecko
  Tegai:
  Tarybų Sąjunga, Vokietija, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos