17:29 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuolatinis Rusijos atstovas ES Vladimiras Čižovas pridūrė, kad sunku numatyti, ar ilgai truks diskusijos apie būsimą bendradarbiavimą

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija pereinamuoju laikotarpiu jų santykiuose, kurie šiuo metu galioja ir bent jau iki 2020 metų pabaigos, galėtų sudaryti susitarimą dėl jų būsimų santykių, kad vėliau jį detalizuotų, rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva su nuoroda į Rusijos nuolatinį atstovą Europos Sąjungoje Vladimirą Čižovą.

  Улочки старого города Вильнюса, архивное фото
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Tiesiogine žodžio prasme "skyrybos" — tik pirmasis šio "Marleisono baleto" veiksmas. O antrasis prasidės, kai šalys patvirtins savo derybines pozicijas ir pradės tarpusavyje aptarti būsimo bendradarbiavimo sąlygas. Derybų mandatams patvirtinti reikia laiko, ir kol kas padėtis tokia, kad pačioms šalims liks dešimtys mėnesių deryboms", — teigė Čižovas.

  Jis pridūrė, kad sunku numatyti, ar ilgai truks šios diskusijos.

  "Žinoma, yra galimybė pratęsti deryboms skirtą laiką ir perspektyva pirmiausia susitarti dėl susitarimo, kurį sudaro pagrindiniai principai, kad vėliau būtų galima pamažu matyti rezultatus. Kuris variantas bus pasirinktas dabar, šiuo metu niekas negali pasakyti", — sakė jis.

  Didžioji Britanija oficialiai paliko Europos Sąjungą šių metų sausio 31 dieną.

  Šalies ir sąjungos santykiuose iki šiol mažai kas pasikeitė, tačiau ši situacija nėra amžina — pereinamasis laikotarpis, kaip buvo nustatyta, truks iki 2020 metų pabaigos ir per tą laiką šalys turi susitarti dėl sąlygų ir būsimo bendradarbiavimo.

  Dar šia tema

  Rusija padidino elektros eksportą į Lietuvą daugiau nei 40 procentų
  EP deputatai pradės plenarinę sesiją diskusijomis apie ES plėtrą
  Tegai:
  Brexit, Europos Sąjunga, Rusija

  Svarbiausios temos