01:44 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos pusė bando apginti savo pretenziją Rusijos bendrovei dėl dujų pirkimo sąlygų Stokholmo arbitraže nuo 2012 metų

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Švedijos Aukščiausiasis Teismas praėjusių metų gruodį atmetė Lietuvos apeliaciją dėl Stokholmo arbitražo sprendimo dėl rusiškų dujų pirkimo sąlygų, praneša RIA Novosti su nuoroda į peržiūrėtus "Gazprom" euroobligacijų prospektus.

  Apie tai, kad Vilnius kreipėsi į Švedijos Aukščiausiąjį Teismą, Rusijos valstybinė korporacija sužinojo praėjusių metų rugpjūtį.

  "2019 metų gruodžio 20 dieną Švedijos Aukščiausiasis teismas atmetė Lietuvos apeliaciją ir paliko galioti Stokholmo apeliacinio teismo sprendimą. Švedijos Aukščiausiojo Teismo sprendimas negali būti toliau apskundžiamas", — rašoma dokumente.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Švedijos Svea apygardos teismas atmetė Lietuvos prašymą panaikinti Stokholmo arbitražo sprendimą dėl Vilniaus ir "Gazprom" ginčo. Vilnius reikalavo iš Rusijos bendrovės išieškoti apie 1,5 milijardo eurų ir pareiškė, kad Rusijos Federacijos 2006-2015 metais "Lietuvos dujoms" tiekiamų dujų kaina yra "nesąžininga".

  Kaip rezultatas Lietuvos prašymas buvo atmestas. Vilnius taip pat buvo įpareigotas padengti "Gazprom" teisines išlaidas.

  Lietuvos pusė bando apginti savo pretenziją Rusijos bendrovei "Gazprom" Stokholmo arbitraže nuo 2012 metų.

  2016 metais teismas nenustatė jokių pažeidimų iš Rusijos bendrovės pusės, tačiau pripažino, kad buvo interesų konfliktas, nes "Gazprom" buvo ir dujų tiekėjas, ir Lietuvos dujų skirstymo įmonės "Lietuvos dujos", kuri vėliau buvo reorganizuota, akcijų paketo savininkas.

  Negavusi kompensacijos, tais pačiais metais Lietuva Švedijos teisme apskundė Stokholmo arbitražo sprendimą.

  Tuo pat metu pastaraisiais metais Lietuva padidino pirkimų apimtis iš "Gazprom" daugiau visų iš Baltijos šalių. 2017 metais ji iš Rusijos bendrovės nupirko 1,407 milijardo kubinių metrų gamtinių dujų, tai yra 37 procentais daugiau nei 2016 metais. Remiantis Rusijos bendrovės 2018 metų duomenimis, nuo sausio iki rugsėjo Vilnius įsigijo 0,936 milijardo kubinių metrų.

  Dar šia tema

  Lenkija stato — "Gazprom" laimi. "Baltic Pipe" rengia staigmeną Baltijos šalims
  "Gazprom" sumažino dujų tranzitą per Ukrainą trigubai
  "Gazprom" tikisi "Nord Stream-2" paleisti 2020 metų pabaigoje
  Tegai:
  Švedija, Lietuva, Rusija, Gazprom, dujos

  Svarbiausios temos