16:45 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  NATO gynybos ministrai planuoja aptarti atsakymą į visą šiuo metu dislokuotų ar rengiamų Rusijos raketų sistemų spektrą vasario 13 dieną

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. NATO nori išvengti ginklavimosi varžybų ir susirūpino dėl naujų Rusijos raketų, praneša RIA Novosti su nuoroda į NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

  "Mes labai susirūpinę dėl naujų Rusijos raketų sistemų ne tik todėl, kad naujosios Rusijos SSC-8 raketos pažeidžia INF sutartį, ir tai lėmė praėjusių metų INF sutarties žlugimą. Mes atsakysime, bet neatspindėsime to, ką daro Rusija. Mes neketiname dislokuoti naujų antžeminių raketų [galinčių nešti branduolinius užtaisus – Sputnik]", — sakė jis.

  NATO gynybos ministrai planuoja aptarti atsakymą į visą šiuo metu dislokuotų ar rengiamų Rusijos raketų sistemų spektrą vasario 13 dieną, išvakarėse sakė Stoltenbergas.

  Praėjusių metų rugpjūčio antrą dieną buvo nutraukta INF sutartis.

  2019 metų pradžioje Vašingtonas paskelbė vienašalį pasitraukimą iš šio susitarimo, kaltindamas Rusiją ilgalaikiu pažeidimu.

  Maskva atmeta visus kaltinimus. Praėjusių metų liepos pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl sutarties sustabdymo.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad visiškai laikėsi INF sutarties. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo pačių amerikiečių. Anot jo, JAV įtarimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  Dar šia tema

  NATO planuoja aptarti Rusijos raketų sistemas
  JAV žiniasklaida papasakojo, kaip Vokietija "trukdo" NATO ginti Baltijos šalis
  Tegai:
  ginklavimosi varžybos, Rusija, Jensas Stoltenbergas, NATO

  Svarbiausios temos