04:42 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Skeletas buvo aptiktas Aberdynšyro grafystės paplūdimyje vasario 9 dieną, sekmadienį, kai regioną siaubė stiprūs vėjo gūsiai, kurių greitis buvo iki 144 kilometrų per valandą, ir gausios liūtys

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Uraganas "Ciara" išmetė paslaptingos jūros būtybės skeletą šiaurės rytų Škotijos pakrantėje, rašo "Daily Mail".

  Skeletas buvo aptiktas Aberdynšyro grafystės paplūdimyje vasario 9 dieną, sekmadienį, kai regioną siaubė stiprūs vėjo gūsiai, kurių greitis buvo iki 144 kilometrų per valandą, ir gausios liūtys.

  Paskelbtoje nuotraukoje pavaizduotas ilgas skeletas su rago formos iškyšomis priekyje. Socialiniuose tinkluose jau kilo diskusijų, kuriai gyvūnų rūšiai jis priklauso. Vieni atkakliai tvirtina, kad kandidatuoja į banginį ar orką, kiti sako, kad kalbame apie paprastąją jūrų lapę, kurios individai vasarą aptinkami Didžiosios Britanijos vandenyse.

  Jūrų biologai pripažįsta, kad dar negali nustatyti, kieno tai palaikai. "Deja, remdamiesi tik viena nuotrauka, galime pasakyti tik tiek, kad tai yra kažkokio pobūdžio banginis. Norėdami įsitikinti, ar tai tiesa, reikia nuotraukų iš kitų pozicijų", — laikraščiui pasakojo Davidas Lusso iš Aberdyno universiteto.

  Spėliojama, kad radinys gali būti susijęs su mitine Lochneso pabaisa iš Lochneso, esančia mažiau nei 200 kilometrų nuo radinio. "Nesė! Ji pateko į jūrą dėl savo likimo", — rašė vienas iš Twitter vartotojų. Kitas komentatorius teigė, kad Lochneso pabaisa negalėjo prisitaikyti prie sūraus vandens.

  Pirmasis rašytinis Lochneso pabaisos paminėjimas yra VI amžiaus škotų vienuolio rankraštyje.

  Jau paskutiniu metu Lochneso pabaisa su masyviu kūnu ir ilgu kaklu — tapo vienu iš labiausiai aptariamų reiškinių pasaulyje. Nepaisant daugybės liudytojų, kurie tariamai pamatė pabaisą, parodymų, jos egzistavimas nėra patvirtintas.

  Dar šia tema

  Megan Markl ir princas Haris laikinai grįžta į JK
  JK Lietuvos pilietis buvo nuteistas už neblaivios merginos išprievartavimą
  Tegai:
  radinys, Škotija, uraganas

  Svarbiausios temos