11:49 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2172)

  Vokietijos mokslininkai savo tyrime apibendrino visą turimą informaciją apie žmonių ir veterinarinių koronavirusų atsparumą daiktų paviršiams

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Naujas tyrimas rodo, kad jei naujasis koronavirusas, dabar oficialiai vadinamas COVID-19, yra panašus į kitus savo šeimos virusus, jis gali išlikti aktyvus ant daiktų paviršiuaus savaitę ar ilgiau. Rezultatai skelbiami "Journal of Hospital Infection" žurnale.

  Vokietijos mokslininkai savo tyrime apibendrino visą turimą informaciją apie žmonių ir veterinarinių koronavirusų atsparumą daiktų paviršiams, taip pat jų inaktyvavimo strategijas cheminės dezinfekcijos metodais viešose vietose ir medicinos įstaigose.

  22 tyrimų analizė parodė, kad žmogaus koronavirusai, tokie kaip SARS, Artimųjų Rytų kvėpavimo sindromo koronavirusas (MERS) arba žmogaus endeminiai koronavirusai (HCoV), kambario temperatūroje gali likti ant metalo, stiklo ar plastiko iki 9 dienų — palyginimui, tymų virusas ant užterštų daiktų gali užsilikti tik dvi valandas. Jie gali būti veiksmingai inaktyvuojami paviršių apdorojant etanolio, vandenilio peroksido ar natrio hipochlorito tirpalais.

  Tyrėjai atkreipė dėmesį į informaciją apie kitus koronavirusus, nes iki šiol mažai žinoma apie COVID-19 atsparumą atviriems daiktų paviršiams.

  "Šiuo metu net neaišku, ar žmogus gali užsikrėsti COVID-19 paliesdamas paviršių ar daiktą, kuriame yra virusas, o vėliau liesdamas burną, nosį ar akis", — pažymi autoriai savo tyrime.

  Autoriai mano, kad vidutiniškai 9 dienos — aukščiausia riba, kai žmogaus koronavirusų šeima gali išgyventi nuo keturių iki penkių dienų, naudodama įvairias medžiagas, tokias kaip aliuminis, mediena, popierius, plastikas ir stiklas. Nors kai kurie veterinariniai koronavirusai, kurie pavojingi tik gyvūnams, gali negyvuose daiktuose išgyventi ilgiau nei 28 dienas.

  "Žemos temperatūros ir didelė drėgmė dar labiau prailgina jų gyvenimą", — pranešime spaudai cituojami pirmojo straipsnio autoriaus, gydytojo Giunterio Kampfo iš Greifsvaldo universiteto žodžiai.

  Norėdami sumažinti koronaviruso plitimą, autoriai siūlo kruopščiai dezinfekuoti paviršius tirpalais, kurie veiksmingi prieš SARS ir MERS.

  Jie mano, kad dezinfekavimo priemonės taip pat veikia COVID-19. Ir, be abejo, privaloma priemonė yra dažnas rankų plovimas ir daiktų, nuo kurių galima užsikrėsti, plovimas.

  "Ligoninėse tai, pavyzdžiui, durų rankenos, taip pat skambučių mygtukai, naktiniai staleliai, lovų rėmai ir kiti iš metalo ar plastiko pagaminti daiktai, esantys arti pacientų", — aiškina Kampfas.

  Nepaisant to, kad analizėje nebuvo naudojami duomenys apie patį COVID-19 virusą — dėl jų nebuvimo, autoriai mano, kad jo atsparumas objektams nedaug skirsis nuo kitų šeimos virusų.

  "Buvo išanalizuoti įvairūs koronavirusai, ir visi rezultatai buvo panašūs", — teigė virusologas Eike Steinmann iš Bohumo universiteto.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2172)

  Dar šia tema

  "Kiniškas" koronavirusas: pasaulis ant epidemijos slenksčio
  Koronavirusas ir ne tik. Kokiomis ligomis žmonės užsikrečia nuo gyvūnų
  Tegai:
  tyrimas, mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos