09:06 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs Ukrainos prezidentas mano, kad dabartinė padėtis gali sukelti abejonių Kijevo pažanga per pastaruosius penkerius metus

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas, "Europos solidarumo" partijos lyderis Petro Porošenka susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje Mariumi Janukoniu. Apie tai pranešė Ukrainos "Europos solidarumo" partijos spaudos tarnyba.

  Šalys apsikeitė nuomonėmis apie "besitęsiančią Rusijos agresiją" Ukrainos atžvilgiu, taip pat aptarė tarptautinės vienybės konsolidavimą siekiant užtikrinti Donbaso ir Krymo "deokupaciją". Be to, Porošenka išreiškė susirūpinimą dėl pavojingos Ukrainos tendencijos grįžti į politiškai motyvuotų persekiojimų laikus.

  Петр Порошенко на встрече с послом Литвы Марюсом Януконисом
  Petro Porošenko susitikime su Lietuvos ambasadoriumi Mariumi Janukoniu

  Buvęs prezidentas mano, kad tai gali sukelti abejonių Kijevo pažanga per pastaruosius penkerius metus.

  "Europos solidarumo vadovas pastebi nerimą keliančias Ukrainos žodžio ir saviraiškos laisvės ribojimo tendencijas. Jis pranešė, kad už tai, jog "Europos solidarumo" deputatė Sofija Fedina išreiškė savo nuomonę ja dabar persekioja teisėsaugos organai. Petro Porošenka pažymėjo, kad tokia situacija yra visiškai nepriimtina", — rašoma pranešime.

  Петр Порошенко на встрече с послом Литвы Марюсом Януконисом
  Šalys apsikeitė nuomonėmis apie "besitęsiančią Rusijos agresiją" Ukrainos atžvilgiu, taip pat aptarė tarptautinės vienybės konsolidavimą siekiant užtikrinti Donbaso ir Krymo "deokupaciją"

  Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys į Ukrainos europinę ir euroatlantinę integracijos strategiją ir pažymėta, kad svarbu surengti eilinę tarptautinę konferenciją, skirtą paremti reformas Ukrainoje šių metų liepą Lietuvos iniciatyva.

  Trečiadienį Fedina pareiškė, kad oficialiai paskelbta įtariamąją byloje dėl grasinimų dabartiniam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui.

  Praėjusią savaitę Fedina buvo iškviesta į Valstybinį tyrimų biurą, kad įteiktų rašytinį pranešimą dėl įtarimų, tačiau ji neatvyko dėl ligos. Po antrojo iškvietimo jai buvo įteiktas šaukimas į apklausą.

  Praėjusių metų spalio pabaigoje, po Zelenskio kelionės į Donbasą, Fedina ir savanorė Jelena Belkova, žinoma slapyvardžiu Marusia Zveroba, įrašė vaizdo įrašą, kuriame sakoma, kad prezidentas gali mirti konflikto zonoje, kai "ten atsitiktinai gali sprogti granata".

  Vėliau Rados deputatas iš "Tautos tarno" partijos Aleksandras Kačuro kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Valstybinį tyrimų biurą, pastebėdamas šiuose pareiškimuose "raginimus nuversti valdžią, įskaitant raginimus fizišku susidorojimu". Buvo iškelta baudžiamoji byla.

  Porošenkos partija pareikalavo nutraukti šią bylą, nes, jo manymu, tai yra "nuomonių persekiojimas".

  Ukrainos valdžia 2014 metų balandį pradėjo karinę operaciją prieš Luhansko ir Donecko Liaudies respublikas, kurios paskelbė apie savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Situacijos Donbase sureguliavimo klausimas aptariamas ir kontaktinės grupės susitikimų metu Minske, kuri nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto deeskalavimo veiksmus. Tačiau net ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių tęsiasi susišaudymai.

  Dar šia tema

  Baltijos šalys "atsitempė" Ukrainą atgal į ETPA
  Ukraina — sąjungininkė, su kuria nereikia jokių priešininkų
  Radoje įvardijo ideologinius spąstus, į kuriuos pateko Zelenskis
  Tegai:
  Ukraina, Lietuva, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos