21:27 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)

  Niekur nėra draudimo ar sankcijų, kurios neleistų skolinti "Gazprom", mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Lenkijos antimonopolinis komitetas neturi reikiamų įgaliojimų tokioms byloms nagrinėti, o "Gazprom" ir "Engie" turėtų į tai atsižvelgti, sakė pagrindinis nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas interviu Sputnik radijui.

  "Tai yra, niekur nedraudžiama teikti paskolas "Gazprom", net sankcijų tokių nėra. Kodėl lenkų antimonopolinė įstaiga sprendžia Prancūzijoje neįregistruotos Prancūzijos bendrovės ir operatoriaus "Nord Srteam AG 2" akreditavimo klausimus", — papasakojo ekspertas.

  Juškovas pridūrė, kad situacija yra kitokia, jei tokius prašymus pateiktų visos Europos Sąjungos, bet ne vienos šalies antimonopolinė tarnyba.

  "Kai lenkai taip daro, tai visai kas kita. Jie atvirai bando bet kokiu būdu sustabdyti "Nord Stream-2", — padarė išvadą jis.

  Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnyba (UOKIK) paprašė "Gazprom" informacijos tam, kad atliktų tyrimą susijusį su "Nord Stream-2" dujotiekio projektu. Rusijos bendrovė pranešimą gavo šių metų sausio 15 dieną.

  Lapkritį reguliavimo institucija pranešė, kad didžiausiai Europos energetikos kompanijai "French Engie" skyrė 172 mln. zlotų (44,7 mln. dolerių) baudą už tai, jog nepateikė bylai reikalingos informacijos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kaip bus užbaigtos "Nord Stream-2" statybos
  Ekspertas: Rusija turi laivą, galintį užbaigti "Nord Stream-2"
  "Gazprom" tikisi "Nord Stream-2" paleisti 2020 metų pabaigoje
  Tegai:
  Gazprom, Rusija, Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos