07:12 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gruodį "CNN", cituodamas šaltinius, pranešė, kad Trampo patarėjai sumažino žmonių, turinčių priėjimą prie valstybės vadovo pokalbių su kitais pasaulio lyderiais, sąrašą ir šių pokalbių nuorašus

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Dėl prezidento pokalbio telefonu su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu apkaltintas JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad gali padaryti praktiką, pagal kurią kiti Baltųjų rūmų darbuotojai galėtų klausytis jo pokalbių su užsienio lyderiais.

  Trampas interviu "iHeart" teigė, kad ši tradicija yra ankstesnių administracijų palikimas.

  "Tai vyksta daugelį metų. Kai skambini užsienio lyderiui, žmonės klauso. Aš galiu nutraukti šią praktiką", — sakė Donaldas Trampas.

  Anot jo, kartais stebint prezidento monitoringus dalyvauja net 25 žmonės — nuo administracijos internų iki valstybės sekretoriaus.

  Gruodį "CNN", cituodamas šaltinius, pranešė, kad Trampo patarėjai sumažino žmonių, turinčių priėjimą prie valstybės vadovo pokalbių su kitais pasaulio lyderiais, sąrašą ir šių pokalbių nuorašus.

  Priemonių buvo imtasi po Jungtinėse Valstijose kilusio skandalo telefoniniu pokalbiu tarp prezidento Trumpo ir Zelenskio.

  Atstovų rūmai 2019 metų gruodžio mėnesį vien tik iš demokratų balsų paskelbė apkaltą Trampui dėl piktnaudžiavimo valdžia ir trukdymo Kongresui.

  Demokratai pareiškė, kad Baltųjų rūmų vadovas atideda Kongreso patvirtintą paramą Ukrainai, reikalaudamas iš prezidento Vladimiro Zelenskio atlikti tyrimą prieš Trampo oponentą Džo Baideną ir jo sūnų.

  Pats JAV prezidentas teigė, kad iš Ukrainos valdžios reikalavo kovoti su korupcija. Baltųjų rūmų teisininkai pareiškė, kad demokratai savo veiksmais pažeidė JAV konstituciją, ir reikalavo nedelsiant išteisinti prezidentą.

  Trumpas tapo trečiuoju JAV prezidentu istorijoje, kuriam buvo iškelta apkalta.

  Dar šia tema

  Trampas atleido JAV ambasadorių ES, kuris liudijo apkaltos metu
  Trampas papasakojo apie JAV "ypač greitas raketas" skirtas pasipriešinti Rusijai
  Tegai:
  pasaulio lyderiai, apkalta, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos