04:34 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad nesudarius ginklų kontrolės sutarčių su Rusija ir Kinija, Vašingtonas sukurs "galingiausias" pasaulio branduolines pajėgas

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Jungtinės Valstijos turi išlaikyti branduolinio atgrasymo galimybes ir atnaujinti triadą susidurdamos su naujausiais Rusijos ginklais, tokiais kaip viršgarsinis kompleksas "Avangard", praneša RIA Novosti su nuoroda į Pentagono viešųjų pirkimų ir paramos pavaduotoją Alaną Šaferį.

  "Šis [naujas ginklas — Sputnik] yra grėsmė mūsų gynybai. Tai yra grėsmė mūsų triadai. Štai kodėl triados modernizavimas yra toks svarbus. Štai kodėl Gynybos ministerija teikia pirmenybę viršgarsiniams ginklams ir apsaugai nuo viršgarsinių ginklų. Tai yra specifinis iššūkis", — sakė jis branduolinio atgrasymo konferencijoje.

  Pasak Šaferio, Kinija ir Rusija vykdo panašias plėtras, nepaisant to, kad jos turi tarpžemyninių balistinių raketų arsenalą, kurio pakaktų izoliavimo uždaviniams išspręsti.

  "Kinija ir Rusija dislokuoja naujas ginklų sistemas branduolinės atgrasymo erdvėje, strateginėje erdvėje. Jie mums kels iššūkį. Turime būti pasirengę apsiginti nuo šių ginklų ir būti pasirengę pasiūlyti atsakomąsias sistemas", — pridūrė Pentagono vadovo pavaduotojas.

  Anot jo, nesant veiksmingų apsaugos nuo viršgarsinių ginklų, didelę reikšmę turi branduolinis arsenalas.

  "Branduolinis atgrasymas pasirodė esąs labai efektyvus, kad apsaugotų mus nuo didelio masto konflikto. Ir aš primygtinai reikalauju, kad ateityje išlaikytume branduolinio atgrasymo potencialą", - padarė išvadą Šaferis.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad nesudarius ginklų kontrolės sutarčių su Rusija ir Kinija, Vašingtonas sukurs "galingiausias" pasaulio branduolines pajėgas.

  Praėjusių metų birželį Amerikos vadovas paskelbė ketinantis modernizuoti branduolinius ginklus ir sukurti naujus. JAV ketina įgyvendinti šį ketinimą per ateinančius dešimt metų.

  Rusijos viršgarsiniai ginklai

  Rusijos prezidentas pirmą kartą papasakojo apie naujausias strateginių ginklų rūšis, sukurtas Rusijoje, praėjusį pavasarį. Pranešime Federaliniam susirinkimui jis pristatė viršgarsinius kompleksus "Kinžal", "Avangard" ir "Burevestnik" kovos lazerį "Peresvet", povandeninį nepilotuojamą laivą "Poseidon" ir tarpžemyninę balistinę raketą "Sarmat".

  2019 metų pranešime Putinas taip pat atkreipė dėmesį į šią temą. Taigi, jis pažymėjo, kad "Peresvet" lazerinės sistemos ir "Kinžal" viršgarsinių raketų sistemos patvirtino savo unikalias savybes, o "Avangard" raketų komplekso bandymus pavadino aukštųjų technologijų proveržiu ir palygino jį su pirmojo Žemės dirbtinio palydovo paleidimu.

  Be to, Putinas kalbėjo apie viršgarsinę jūrinę raketą "Cirkon", kuri geba pasiekti devynių Machų greitį ir pataikyti į taikinius tiek jūroje, tiek žemėje.

  Kartu Rusijos vadovas pabrėžė, kad visi darbai, skirti didinti gynybinius pajėgumus, turi tik vieną tikslą: siekiama užtikrinti Rusijos ir jos piliečių saugumą.

  Dar šia tema

  JAV karinės oro pajėgos atsisakė vienos iš hipergarsinių ginklų kūrimo programų
  Ekspertas: JAV — vienintelė šalis, kurios kariuomenė orientuota į intervencijas
  Tegai:
  ginklavimasis, Kinija, JAV, Rusija, Pentagonas

  Svarbiausios temos