09:19 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirmą kartą stebėjimų istorijoje temperatūra Antarktidoje pakilo virš 20 laipsnių šilumos, sinoptikai ginčijasi dėl tokių temperatūros rekordų

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Argentinos meteorologai užfiksavo rekordiškai aukštą temperatūrą Antarktidoje per visą stebėjimų istoriją, per Twitter pranešė Argentinos nacionalinė meteorologijos tarnyba.

  Pirmą kartą stebėjimų istorijoje temperatūra Antarktidoje pakilo virš 20 laipsnių Celsijaus, rašo laikraštis "The Guardian", remdamasis Brazilijos meteorologinės regione stoties ekspertų duomenimis.

  Prognozuotojai iš Brazilijos tvirtina, kad vasario 9 dieną Simoro saloje, esančioje į rytus nuo Antarktidos pusiasalio šiaurinio galo, buvo užfiksuota rekordinė 20,75 laipsnių šiluma.

  Taigi tai viršija 19,8 laipsnio temperatūrą, iki kurios oras sušilo 1982 metų sausį Signy saloje — vienoje iš Pietų Orknio salų.

  Pažymima, kad įrašų rodmenis turi patvirtinti Pasaulio meteorologinė organizacija. Tačiau Argentinos meteorologai, taip pat dirbantys Simoro saloje, jau suabejojo savo kolegų pastebėjimais.

  "Šie duomenys gali būti nepatikimi", — laikraščiui "Clarin" sakė Antarktidos "Maarbio" stoties vadovė Viviana Lopez.

  Anot jos, nuo vasario 9 dienos stotyje paimtų parodymų matyti, kad tą dieną Simore temperatūra neviršijo 15,5 laipsnių.

  Gręžimo stotyje Vostok, archyvinė nuotrauka
  Фото : Екатерина Еременко

  Anksčiau Argentinos "Esperanzos" stoties darbuotojai paskelbė registravę 18,3 laipsnių temperatūrą — tai Antarktidos rekordas.

  Antarktida užima daugiau nei 14 milijonų kvadratinių kilometrų ir yra visiškai padengta sniegu ir ledu. Vidutinė metinė temperatūra Antarktidoje svyruoja nuo 10 iki 60 laipsnių žemiau nulio. Pasaulio meteorologinės organizacijos (WMO) duomenimis, Antarkties pusiasalio — didžiausio žemyne — klimatas yra vienas greičiausiai besikeičiančių planetoje.

  Per pastaruosius 50 metų vidutinė paviršiaus temperatūra pusiasalyje padidėjo beveik 3 ° C. Aukščiausia "Antarkties regiono" (kaip apibrėžta WMO ir JT, žemė ir ledas į pietus nuo 60 ° į pietus) temperatūra buvo nustatyta 1982 metų sausio 30 deiną Signy tyrimų stotyje, Borgo įlankoje, saloje Signy — 19,8 ° C.

  Tegai:
  rekordas, šiluma, Antarktida

  Svarbiausios temos