01:49 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (319)

  Pasak Baltarusijos prezidento, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė rasti abiem pusėms priimtiną sprendimą

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad respublika gali skirti dideles baudas Rusijai už atidėtą Baltarusijos AE paleidimą, jei Maskva nepriims Minsko pasiūlymo sumažinti paskolos palūkanų iki maždaug 3 proc. ir jos mokėjimą prailginti nuo dvejų iki penkerių metų.

  Kaip penktadienį praneša Sputnik Baltarusija, Lukašenka padarė šį pareiškimą kalbėdamasis su vienos iš Gomelio srities įmonių personalu.

  Visų pirma, jis priminė, kad anksčiau Rusijos Federacija įsipareigojo pristatyti pirmąjį Astravo AE energetinį bloką 2018 metais, antrąjį — 2019 metais, tačiau "nesilaikė terminų, ir už tai gresia didžiulės baudos".

  Anot Baltarusijos vadovo, Sočyje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė rasti abiem pusėms priimtiną sprendimą, kad nepradėtų derybų su sankcijomis, ir "pažymėjo, kad valstybės biudžetas nėra pasirengęs šioms išmokoms".

  "Aš pasakiau: geras pasiūlymas, sutinku. Jūs nepaistėte terminų, todėl susitarkime, kad paskolos palūkanos bus sumažintos iki tokio lygio, kokias darote Vengrijoje, Vietname — kažkur apie 3 proc. Mes neįvesime sankcijų. Ir paskolą, jei mes grąžinsime ne per dvejus metus, o per penkerius. Logiška? Logiška", — pareiškė Lukašenka.

  Pasak Lukašenkos, abi šalys nusprendė susitarti, nes jo manymu, kito kelio nėra.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (319)

  Dar šia tema

  Linkevičius apie Astravo AE: Lietuvos ir Baltarusijos santykių skaudulys
  Ekspertas: Baltijos šalims atsisakius elektros iš Astravo AE, nukentės ne tik "ausys"
  Baltarusijoje atskleidė "gaisro Astravo AE", išgąsdinusio Lietuvos VSD, detales
  Tegai:
  Astravo AE, Rusija, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos