09:16 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Sergančio žmogaus asmeninė informacija neatskleidžiama, tačiau pažymima, kad jis yra vienas iš devynių žmonių, kuriems Britanijoje buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vyras, kuriam gydytojai vėliau diagnozavo užkrėtimą nauju koronavirusu, dalyvavo konferencijoje Londono centre, kur galėjo kontaktuoti su kitais renginio dalyviais, rašo "Financial Times".

  Pažymima, kad vasario 6 dieną nežinomas asmuo apsilankė konferencijoje, susijusioje su autobusų transportu — UK Bus Summit. Susitikimas vyko Elžbetos  II konferencijų centre netoli Vestminsterio rūmų, konferencijoje dalyvavo apie 250 žmonių, įskaitant Britanijos parlamento narius ir kompanijų vežėjų vadovus.

  Renginio organizatoriai ketvirtadienį dalyviams išsiuntė el. laišką su Britanijos sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais. Ministerija patarė konferencijos dalyviams nesiimti jokių veiksmų, jei jie jaučiasi gerai, tačiau rekomendavo likti namuose ir vengti kontaktų su kitais žmonėmis. Gydytojai taip pat patarė skambinti į karštąją liniją, jei atsiras ligos simptomai, tokie kaip karščiavimas ar kosulys.

  "Nors kontaktų aukščiausiojo lygio susitikime laipsnis, kuris galėjo būti su sergančiu, vargu ar yra reikšmingas, mes laikomės atsargumo principo ir informuojame jus (apie situaciją — Sputnik)", — cituoja leidinys dalyviams nusiųsto laiško tekstą.

  Renginys truko tik vieną dieną. Jo metu buvo demonstruojami elektriniai autobusai ir diskutuota apie autobusų sistemą ir transporto politiką. Konferencijų centre, kuris telpa daugiau nei 2,5 tūkstančio žmonių, tą pačią dieną buvo surengta dar viena konferencija.

  Valdžia nieko nesako apie sergantį žmogų ir neatskleidžia jo asmeninės informacijos konfidencialumo sumetimais. Tačiau pažymima, kad jis yra vienas iš devynių žmonių, kuriems Britanijoje buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Žaislas ligoninės palatoje
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius padidėjo iki 1 355, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius beveik pasiekė 60 tūkst.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Dar šia tema

  Sveikatos apsaugos ministerija ragina nepainioti peršalimo su koronavirusu
  Romoje sulaikytas paauglys, įžeidinėjęs kinus dėl koronaviruso
  Medikai apsiriko? Koronaviruso inkubacinis periodas gali trukti 24 dienas
  Uhane medikai surengė šokius koronavirusu sergantiems pacientams — video
  Skvernelis: Lietuva pasirengusi padėti Kinijai kovoti su koronavirusu
  Tegai:
  Londonas, koronavirusas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos