01:23 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kuleba pažymėjo, kad NATO ir Ukraina yra "svarbios viena kitai"

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. NATO valstybių narių kariai daug ko išmoko iš Ukrainos, sakė Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kuleba.

  Pasak jo, Kijevo valdžiai "daug dėkojama už galimybe mokytis iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų".

  "Tai ne tik ateiti pasidalinti patirtimi, o mokytis iš mūsų, kaip apsaugoti savo šalį. Tai yra tektoninis mūsų santykių su NATO poslinkis. Mes jau nebe prašytojai, kurie prašo pagalbos", — cituoja ministro pirmininko pavaduotoją RIA Novosti.

  Kuleba pažymėjo, kad NATO ir Ukraina yra "svarbios viena kitai".

  Ukrainos politikas taip pat pabrėžė, kad šalies įstojimas į NATO išlieka laiko klausimu. Ministro pirmininko pavaduotojas pridūrė, kad per penkerius metus Kijevas ketina gauti stojimo į NATO kriterijus.

  Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodžio mėnesį iš dalies pakeitė du įstatymus, atsisakydama nesuderinto valstybės statuso.

  2016 metų birželio mėnesį buvo priimti papildomi pakeitimai, kurie nustato įstojimą į NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą. Ukraina taip pat turėtų užtikrinti visišką savo ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO šalių pajėgomis iki 2020 metų. Taip pat Johannesas Hahnas, einantis Europos kaimynystės politikos ir ES plėtros komisaro pareigas, anksčiau pareiškė, kad kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje artimiausiais metais nerealu, Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą.

  Dar šia tema

  Estija pripažino Rusijos "grėsmę" nereikšminga ir įvertino konflikto galimybę
  Vakarų ekspertai įvardijo tuos, kurie padeda Putinui "žlugdyti Vakarus"
  Kiek nulių gaus Lietuva: kuo svarbus Pentagono biudžetas Baltijos šalims
  Tegai:
  Ukraina, Kijevas, NATO

  Svarbiausios temos