06:13 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baudos pažeidėjams gali siekti iki 300 eurų, be to, numatyta prievartinio pašalinimo iš miesto procedūra ir tolimesnis draudimas sugrįžti

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Venecijos valdžia ketina atlikti pasirinktinius vadinamojo "įvažiavimo mokesčio" — naujo mokesčio, kuris skirtas turistams, atvykstantiems į miestą vienai dienai, — sumokėjimo patikrinimus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Venecijos merijos atstovą Morisą Čeroną.

  Naujo mokesčio įvedimas ne kartą buvo atidėtas, be kita ko ir dėl to, kad trūksta aiškių kontrolės procedūrų ir susitarimų su transporto pramonės atstovais.

  "Įvažiavimo mokestį įvesime nuo liepos 1 dienos. Jis skirtas ne tiems, kas apsistoja mūsų viešbučiuose, bet atvykstantiems vienai dienai. Toks vienos dienos turizmas lemia kamšatį mieste. Šis įnašas sugalvotas ne siekiant uždirbti daug pinigų, o tam, kad piko metu turistai turėtų mažiau paskatų atvykti į miestą", — pasakė Čeronas.

  Venecijos merijos atstovas pabrėžė, kad įvažiavimo mokestis nesikerta su turizmo mokesčiu, nes tai yra dvi alternatyvios priemonės. Mokesčio dydis bus nuo 3 iki 10 eurų ir bus nustatomas atsižvelgiant į anksčiau nustatytą miesto turistų apkrovą. Įprastą dieną ši suma bus 6 eurai.

  Pareigūno teigimu, jei turistai į Veneciją ketina atvykti rytiniu traukiniu, tada mokestis bus įskaičiuotas į bilieto kainą.

  Su kruizų pramonės atstovais valdžia susitarė dėl protokolo, pagal kurį suma bus imama iš turistų, jiems išlipant į krantą. Autobusų maršrutams numatytas apmokėjimas atvykus.

  Venecija per potvynį, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алессандро Рота

  Kita vertus, Venecija žada netaikyti mokesčio tiems, kas nusileidžia Marko Polo oro uoste.

  "Keleiviai gali važiuoti ne į Venecijos centrą, bet į Padują, Mestrę ar Pordenonę", — aiškina Čeronas.

  Anot jo, atsiskaityti bus galima ir merijos svetainėje ar specialiame su bilietų pirkimu susijusiame portale, po to turistai turėtų gauti patvirtinimą telefonu.

  "Mes nestatysime užkardų, bet stabdysime pasirinktinai. Žinoma, rengsime kuo daugiau patikrinimų. Mes dar turime pasamdyti žmones, kurių kompetencija apima baudų skyrimą. Jie budės pažeidžiamiausiose vietose, taip pat uoste, stotyse. Jie turės teisę sustabdyti žmones ir paprašyti pateikti patvirtinimą", — pasakojo merijos atstovas.

  Remiantis oficialia medžiaga, baudos sieks nuo 50 iki 300 eurų, tačiau, kaip vėliau paaiškino Venecijos meras Luidžis Brunjaras (Luigi Brugnaro), miestas "neketina persekioti žmonių".

  Anot jo, patikrinimai bus atrankiniai ir neturėtų būti taikomi tiems, kas gyvena viešbučiuose.

  Turizmo paroda Adventur 2020 Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Viešbučiuose jiems bus įteiktas dokumentas, kuriame nurodoma, kad jie nėra apmokestinami, arba, jei jie bus sustabdyti, užteks parodyti rezervaciją. Problemų turės tie, kas su paplūdimio šlepetėmis ir glaudėmis nuspręs likusią dienos dalį praleisti Venecijoje", — pasakė Brunjaras.

  Anot jo, delsimą įvesti įvažiavimo mokestį, kurį buvo planuojama nustatyti nuo praėjusių metų gegužės, lėmė derybos su transporto operatoriais: "kai kurie geležinkelio vežėjai tam priešinosi", bet tada klausimas buvo išspręstas visoms įmonėms, kurios veža turistus į Veneciją.

  Kaip bausmės priemonė tiems, kurie atsisako mokėti baudą, numatyta prievartinio pašalinimo iš Venecijos procedūra ir tolesnis draudimas grįžti į miestą — panašiai į futbolo stadionuose galiojančias taisykles. Policija ir miesto administracijos darbuotojai stebės, kaip laikomasi naujos normos.

  Dar šia tema

  Turizmo ekspertai sudarė kelionių po Europą taisyklių sąrašą
  Įvardyti brangiausi pasaulio miestai
  Dėl šiltos žiemos lietuviai keičia kelionių kryptis
  Lietuvos piliečiai galės su elektroninėmis vizomis apsilankyti Tolimuosiuose Rytuose
  Tegai:
  turisto rinkliava, turistai, turizmas, Venecija

  Svarbiausios temos