08:44 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vakcinos yra reguliariai kuriamos ir pristatomos, tačiau šis procesas užima daug laiko, padeda ne visiems ir neapsaugo nuo naujų virusų

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Mokslininkai atrado naują galimą preparatą prieš virusus. Šis atradimas gali paskatinti nedelsiant sukurti universalų daugelio infekcinių ligų gydymo metodą. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Cell Reports".

  Kaip rodo koronaviruso protrūkis Kinijoje, virusai yra nuolatinė grėsmė žmonijai. Vakcinos yra reguliariai kuriamos ir pristatomos prieš kai kuriuos iš jų, tačiau šis procesas užima daug laiko, padeda ne visiems ir neapsaugo nuo naujų virusų.

  Masačusetso bendrosios ligoninės (JAV) mokslininkai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Vokietijos vėžio tyrimų centro Heidelberge, atrado daugumos virusų Achilo kulną — baltymą AGO4.

  AGO4 — vienas iš "Argonautų" šeimos baltymų. Iki šiol jo vaidmuo nebuvo visiškai suprantamas. Dabar tyrėjai išsiaiškino, kad šis baltymas turi unikalų antivirusinį poveikį somatinėms žinduolių ląstelėms.

  Tyrimo autoriai tyrė pelių keleto "Argonauto" baltymų antivirusinį poveikį ir nustatė, kad tik ląstelės, turinčios AGO4 trūkumą, buvo jautrios įvairioms virusinėms infekcijoms, įskaitant gripą.

  Kitaip tariant, žemas AGO4 kiekis padidino žinduolių ląstelių užsikrėtimo tikimybę. Iš čia tyrėjai padarė išvadą, kad padidėjęs šio baltymo kiekis gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo daugelio virusų.

  "Tikslas yra suprasti, kaip veikia mūsų imuninė sistema, kad būtų sukurtas gydymas, veikiantis ne tik nuo konkretaus viruso, bet ir nuo įvairių virusų", — ligoninės pranešime spaudai sakė tyrimo vadovė Keitė Džefri (Kate Jeffrey).

  Žinduoliai, kaip ir daugelis kitų gyvūnų ir augalų, turi keturis "Argonaute" baltymus (1-4), kurie veikia slopindami genus. "Argonautai" dalyvauja formuojant ir reguliuojant RNR ir miRNR aktyvumą, tai yra, jis veikia kaip RNR efektorinis baltymas, o RNR įsikišimas yra svarbiausia ląstelių antivirusinė gynybos strategija.

  Mokslininkai planuoja tęsti tyrimus.

  "Kitas žingsnis — nustatyti, koks platus šio baltymo veikimo spektras yra bet kokio tipo virusams, — sako ji. —  Ir tada mes turime išsiaiškinti, kaip padidinti AGO4 aktyvumą, siekiant sustiprinti apsaugą nuo virusinių infekcijų".

  Dar šia tema

  Jokios gyvybės. Mokslininkai užfiksavo naujo masinio išmirimo pradžią
  Kanados mokslininkai atrado naują tiranozaurų rūšį
  Tegai:
  vaistai, koronavirusas, virusas

  Svarbiausios temos