09:14 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl ilgalaikio medicininių kaukių nešiojimo ant gydytojų veidų atsiranda patinimas, įbrėžimai ir net randai

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Internete plinta kinų gydytojų, kurie dėl koronaviruso protrūkio yra priversti dirbti visą parą, nuotraukos.

  Medikai nuolat nešioja specialias kaukes, kad neužsikrėstų nuo pacientų. Dėl ilgai trunkančio kaukių nešiojimo ant veido atsiranda patinimas, įbrėžimai ir net randai.

  ​Kaip rašo "The Daily Mail", dauguma nuotraukose pavaizduotų žmonių — tai Uhano, kuris tapo epidemijos židiniu, ligoninės darbuotojai.

  Žiniasklaidos duomenimis, gydytojų brigados yra tokios užimtos, kad neturi pakankamai laiko pavalgyti ar net nueiti į tualetą.

  Dirbdami gydytojai turi dėvėti sunkią apsauginę aprangą su sandariai pritvirtintomis apsauginėmis kaukėmis ar akiniais, kad išvengtų infekcijos.

  Pažymima, jog daugelis gydytojų yra tokie išsekę, kad dieną užbaigia užmigę ligoninės kėdėse ir ant grindų, prieš prasidedant naujai pamainai.

  Nuotraukos sukėlė audringą socialinių tinklų vartotojų reakciją. Žmonės atjaučia Kinijos gydytojus ir vadina juos tikrais didvyriais.

  Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Liga greitai peraugo į epidemiją. Remiantis naujausiais duomenimis, bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius pasiekė 69 264 žmones, 1669 žmonės mirė. Už Kinijos ribų užsikrėtė daugiau nei 500 žmonių.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija

   

  Dar šia tema

  Nauji "miestai-vaiduokliai": apleistos Kinijos gatvės dėl koronaviruso protrūkio
  Koronavirusas gąsdina lietuvius
  Uhano gyventojams uždrausta išvykti iš mikrorajonų
  Europoje užregistruotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis
  Koronaviruso epicentras: Kinijos miestas, nuo kurio viskas prasidėjo
  Tegai:
  kaukės, koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos