20:40 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Makronas teigė, kad Europai reikia dialogo su Rusija, kurio tikslas turėtų būti išspręsti konfliktus, aptarti kibernetinio saugumo problemas

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Maskva tikisi, kad Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono žodžiai apie dialogo su Rusija poreikį "pasieks NATO" ir tada bus galima suprasti, ar ji (NATO) serga, ar ne, praneša RIA Novasti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Mūsų kolegos iš NATO, kai jie pareiškia, kad yra pasirengę dialogui su Rusija, yra nesąmoningi. Jie atviri dialogui, kurį supranta kaip galimybę reikšti mums pretenzijas, pirmiausia Ukrainos klausimu. Nė karto Rusijos ir NATO taryba, kurią jie dabar propaguoja, nesusirinko be bandymo ultimatumais priversti mus svarstyti Ukrainos problemas", — spaudos konferencijoje po Miuncheno saugumo konferencijos sakė Lavrovas.

  Jis taip pat priminė, kad būtent NATO sustabdė bet kokį bendradarbiavimą su Rusija, įskaitant kovą su terorizmu Afganistane, kovą su terorizmu platesniu mastu ir kitose srityse.

  Be to, kaip pabrėžė ministras, organizacija neatsakė į konkrečius Maskvos pasiūlymus, ypač susijusius su Rusijos ir NATO pajėgų pratybų perkėlimu iš kontaktinės linijos į sutartą atstumą, saugumo virš Baltijos jūros užtikrinimo klausimu, įskaitant galimybę šioje zonoje naudoti karinius orlaivius, ir panašiai.

  "Šiomis sąlygomis, be abejo, labai norėtume, kad mintys, kurias prezidentas Makronas išsakė ne pirmą kartą, prasiskverbtų į NATO galvą, kad suprastume, kokia ji — serganti ar sveika", — padarė išvadą Rusijos užsienio reikalų ministras.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Makronas, kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje, teigė, kad Europai reikia dialogo su Rusija, kurio tikslas turėtų būti išspręsti konfliktus, aptarti kibernetinio saugumo problemas.

  Dar šia tema

  Nausėda pavadino JAV "Rusijos atgrasymo veiksniu"
  Dūma pareiškė, kad JAV primeta Lietuvai agresyvią retoriką Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  santykiai, Rusija, Europa, NATO, Emanuelis Makronas, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos