03:26 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Europos Komisijos atstovo teigimu, Pasaulio sveikatos organizacija nerekomendavo kelionių į Kiniją apribojimų

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Padėtis ES dėl koronaviruso nepakito, palyginti su praėjusia savaite, nustatytų užkrėtimo atvejų skaičius išlieka tame pačiame lygyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Europos Komisijos atstovą spaudai Stefaną de Keersmakerį (Stefan de Keersmaecker) per trumpąją spaudos konferenciją Briuselyje.

  "Turime tik vieną mirtiną atvejį ir žinome, kad situacija yra gana teigiama, tačiau išlieka didelis pasirengimas, Europos Komisija nemažina dėmesio šiai problemai", — aiškino EK atstovas.

  Jis priminė, kad PSO nerekomendavo kelionių į Kiniją apribojimų.

  "Kalbant apie kelionių apribojimus, Pasaulio sveikatos organizacija neprašė tokių apribojimų. Taip pat nėra rekomendacijų dėl prekybos apribojimų. Kalbant apie specialias kontrolės priemones oro uostuose, jos išlieka ES valstybių narių valdžios institucijų kompetencija", — pabrėžė Keersmakeris.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius padidėjo iki 1 770, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 70 tūkst.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Dar šia tema

  "Miuncheno" rezultatai: pasaulis ant didžiulių sukrėtimų slenksčio
  Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukė gastroles Kinijoje dėl koronaviruso
  Tegai:
  Kinija, ES, koronavirusas, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos