13:54 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot leidinio, Ukrainoje buvo atleisti keturi žmonės, kurie buvo "Boeing" katastrofos tyrimo skyriaus nariai, taip pat du prokurorai, kurie buvo Jungtinės tyrėjų grupės nariai

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Šeši Ukrainos prokurorai, įtraukti į MH17 katastrofos tyrimą, buvo atleisti dėl antikorupcijos reformos, pranešė laikraštis "NRC Next".

  Anot leidinio, Ukrainoje buvo atleisti keturi žmonės, kurie buvo "Boeing" katastrofos tyrimo skyriaus nariai, taip pat du prokurorai, kurie buvo Jungtinės tyrėjų grupės nariai.

  "Atitinkamai, pastaraisiais mėnesiais Jungtinėje tyrėjų grupėje nebuvo nė vieno prokuroro iš Ukrainos", — teigiama leidinyje.

  Kartu laikraštis rašo, kad prokurorų atleidimas neturėtų paveikti keturių įtariamųjų bylos, nes bylos rengimas buvo baigtas pernai.

  Nepaisant to, Kijevas, jų manymu, tai gali trukdyti naujiems MH17 tyrimams.

  Taigi buvęs prokuroras Romanas Chošovskis teigė, kad jo įpėdiniams prireiks daug laiko, kad jie galėtų susipažinti su tyrimu.

  "Niekas nežino bylos, kurią vykdome penkerius metus", — sakė jis.

  Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio vykdytos antikorupcinės reformos rezultatas — daugiau kaip 700 prokurorų atleidimas, pažymėjo "NRC".

  Malaizijos "Boeing" katastrofa

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrėjų grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus ir pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

  2019 metų birželio 18 dieną trims Rusijos piliečiams (Grikinui, Dubinskiui, Pulatovui) ir vienam Ukrainos piliečiui (Karčenkai) buvo pranešta apie jų įtarimą padarius šį nusikaltimą. 2019 metų liepos 22 dieną baudžiamoji byla prieš šiuos įtariamuosius buvo perduota Nyderlandų Karalystės kompetentingai institucijai, kaip numatyta Ukrainos baudžiamojo proceso kodekso 599, 600 straipsniuose.

  Baudžiamasis procesas prieš šiuos asmenis bus perduotas teismui. Nyderlanduose jis bus pradėtas preliminariai 2020 metų kovo mėnesį.

  Generalinė prokuratūra pranešė, kad Nyderlandai atsisakė perduoti medžiagą apie MH17 bylą į Maskvą, nepaisant to, kad su ja susiję trys Rusijos piliečiai. Taigi Nyderlandų valdžia dar kartą "vengė visų būtinų priemonių visapusiškam katastrofos tyrimui atlikti, kaip nustatyta JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje", — teigė agentūra.

  MH17 katastrofos bylos teismas Nyderlanduose prasidės 2020 metų kovo 9 dieną.

  Dar šia tema

  Politologas: Nyderlandai MH17 byloje nusprendė vadovautis sveiku protu
  Lavrovas atsakė į įtarimus dėl Rusijos dalyvavimo Berlyne įvykdytoje žmogžudystėje
  Tegai:
  byla, lėktuvo katastrofa, Ukraina

  Svarbiausios temos