02:12 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kinijos URM pridūrė, kad JAV "didelio masto organizuotas beatodairiškas šnipinėjimas" užsienio vyriausybių, kompanijų ir asmenų atžvilgiu yra gerai žinomas faktas

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Amerika, kaip didžiausia pasaulyje valstybė-šnipinėjimo dalyvė kibernetinėje erdvėje, nusipelno būti vadinama "programišių imperija", pirmadienio trumpojoje spaudos konferencijoje sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Gen Šuanas.

  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Агарышев

  Anksčiau publikuotame "Tribune de Geneve" tyrime buvo pranešta, kad JAV centrinė žvalgybos agentūra per Šveicarijos kompaniją, skirtą šifruoti žinutes daugiau nei 50 metų, stebėjo slaptus karinius ir diplomatinės korespondencijos susirašinėjimus iš daugiau nei 100 valstybių. Kalbama apie "Crypto AG" kompaniją, kuri nuo 1952 metų įsikūrusi Šveicarijos Cugo kantone.

  "Jungtinių Valstijų cinizmas kibernetinio saugumo klausimais negali būti dar akivaizdesnis. JAV neturi nei garbės, nei teisės pasisakyti prieš kitas šalis. Faktai ir laikas ne kartą patvirtino, kad JAV, kaip didžiausia valstybė-šnipinėjimo dalyvė kibernetinėje erdvėje, verta "programišių imperijos" vardo", — cituoja Gen Šuaną RIA Novosti.

  Jis pridūrė, kad JAV kasdien klausosi apie penkis milijardus mobiliųjų telefonų visame pasaulyje, daugiau nei 10 metų periminėjo Vokietijos kanclerės Angelos Merkel telefoninius pokalbius, kasmet kontroliuoja daugiau nei tris milijonus kinų kompiuterių ir kasmet įdiegia daugiau nei 3600 virusų kinų svetainėse.

  "Tai yra toks pigus triukas, kai JAV elgiasi tokiu būdu ir tuo pat metu daro iš savęs kibernetinių išpuolių auką, kaip vagis, kuris šaukia "sustabdykite vagį", — sakė Gen Šuanas ir pridūrė, kad JAV "didelio masto organizuotas beatodairiškas šnipinėjimas" užsienio vyriausybių, kompanijų ir asmenų atžvilgiu yra gerai žinomas faktas.

  "Crypto AG" sukurti šifravimo įrenginiai buvo naudojami karo metu arba perduodant neskelbtiną informaciją tarp ambasadų ir vyriausybių. JAV ir Vokietijos žvalgyba galėjo sekti šias žinutes naudodama specialiai sukurtas "skyles" šifravimo saugumo sistemoje. Straipsnyje teigiama, kad "Crypto AG" paslaugomis naudojosi apie 130 šalių.

  1993 metais vokiečių žvalgyba paliko "Crypto AG" kontrolę, tačiau JAV tęsė savo operacijas mažiausiai iki 2012 metų.

  2018 metais "Crypto AG" buvo padalyta į dvi dalis, iš kurių viena pradėjo aptarnauti tik Šveicarijos klientus. Antroji įmonė vadinasi "Crypto International" ir yra skirta užsienio klientams. Dabar jos tinklalapyje buvo paskelbtas pareiškimas, kuriame teigiama, kad ji neturi nieko bendra su "Crypto AG" ar JAV ir Vokietijos žvalgyba, tačiau yra privati įmonė, kuri įmonės prekės ženklą ir aktyvus nupirko iš Cugo 2018 metais.

  Dar šia tema

  Ekspertė: Kinija kelia grėsmę JAV lyderystei pasaulio ekonomikoje
  VSD paskelbė naują grėsmių Lietuvai vertinimą: didžiausios "grėsmės" — Kinija ir Rusija
  JAV biudžetas 2021 metams: pagrindinėmis grėsmėmis pavadintos Rusija ir Kinija
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, kibernetinės atakos, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos