16:23 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Nepaisant visų chuliganiškų JAV veiksmų, Rusija ir Vokietija dės visas pastangas, kad projektas "Nord Stream-2" būtų baigtas, sakė ekspertas Aleksejus Gromovas

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. JAV nori pasipriešinti "Nord Stream 2" projektui per visas šalis, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto vadovas Aleksejus Gromovas.

  "Negaliu atsiminti tokių nemandagių ir atvirų pasiūlymų, "še jums pinigai už atsisakymą remti šį projektą". Mano nuomone, tai yra kažkoks naujas žodis sankcionuojant Rusijos opoziciją. Atsižvelgiant į realybę, kurioje mes gyvename, galiu pasakyti tai: Vidurio ir Rytų Europos šalys, kurios yra kritiškai priklausomos nuo Rusijos dujų tiekimo ir kurios iš esmės yra suinteresuotos išsaugoti maksimalų įmanomą Rusijos dujų tranzitą per Ukrainos dujų transportavimo sistemą, visai gali sutikti su tokiu neįprastu sandoriu, kurį pasiūlė amerikiečiai", — sakė ekspertas.

  Gromovas mano, kad Rusija ir Vokietija dės visas pastangas, kad būtų baigtas dujotiekio tiesimo projektas, nepaisant JAV "chuliganiškų veiksmų".

  Jis pridūrė, kad po tokios šiltos žiemos Europos požeminėse dujų saugyklose liko daug atsargų, todėl amerikiečių dujų kaina šioje situacijoje yra nekonkurencinga.

  "Esant tokiai situacijai, amerikietiškos dujos yra nekonkurencingos, palyginti su pigiomis rusiškomis dujomis, ypač tomis žemomis kainomis, kurios egzistuoja. Jei, kaip sakoma, rusiškos dujos bus fiziškai "atskirtos" iš rinkų, tada atsiras vietos brangesnėms amerikietiškoms SGD, tai yra vadinamosioms "laisvės dujoms". Manau, kad dabar kovojama dėl amerikiečių dalies Europos rinkoje", — padarė išvadą ekspertas.

  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas Miuncheno saugumo konferencijoje pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs Vidurio ir Rytų Europos valstybėms skirti vieną milijardą dolerių kaip "Trijų jūrų iniciatyvos" dalį. Lėšos bus skiriamos projektams energetinio saugumo srityje.

  "Trijų jūrų iniciatyva" aktyviai bendradarbiauja su dviem pagrindiniais šio regiono infrastruktūros projektais — magistralinio kelio "Via Carpathia", jungiančio Klaipėdą Lietuvoje su Salonikais Graikijoje, ir suskystintų gamtinių dujų transportavimo infrastruktūros plėtra turint jūrų terminalus Lenkijoje ir Kroatijoje bei jungiamąjį vamzdyną.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvai reikalingos JAV SGD, kad galėtų reklamuoti savo "draugystę"
  Į Lietuvą atvyko dar vienas tanklaivis su rusiškomis SGD
  Ekspertas papasakojo, kiek Kinijos ekonomika praranda dėl koronaviruso
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2, SGD, JAV

  Svarbiausios temos