00:41 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Manoma, kad Europos Komisija pateiks šalims rekomendacijas, kaip įveikti tam tikras problemas, o tada valstybės narės balsų dauguma nuspręs, ar joms pritarti

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Europos Sąjungos šalių lyderiai galės gauti subsidijas iš bendrojo biudžeto 2021–2027 metams, jei jų valstybėse bus laikomasi teisinės valstybės principų. Apie tai pranešė "Reuters".

  "Bus įvestas bendras sąlygų režimas [suteikiantis galimybę gauti finansavimą — Sputnik], kad būtų pašalinti akivaizdūs valstybių narių vyriausybės trūkumai, susiję su teisinės valstybės laikymusi", — rašoma agentūros dokumente.

  Vykdomoji valdžia — EK — pateiks šalims rekomendacijas, kaip įveikti tokias problemas, o tada dauguma ES valstybių narių nuspręs, ar joms pritarti.

  ES biudžetas 2021–2027 metams turėtų būti viena pagrindinių diskusijų temų aukščiausiojo lygio susitikime, kuris vyks ketvirtadienį Briuselyje. Remiantis Suomijos pasiūlymu, Bendrijos biudžeto finansavimo suma turėtų siekti 1,094 trilijonus eurų, o tai yra 1,074 procentai ES BVP.

  Sumažintos subsidijos Baltijos šalims

  Nuo 2021 metų Briuselis ketina sumažinti subsidijas Baltijos šalims, o tai pirmiausia palies ūkininkavimą. Lietuva mano, kad pasiūlymai dėl naujojo ES biudžeto yra nepriimtini, visų pirma, sumažinant išmokas sanglaudos politikai ir žemės ūkiui, apie tai ne kartą pareiškė politikai.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiskundė, kad finansavimo stoka turės įtakos tokiems svarbiems infrastruktūros projektams kaip "Rail Baltica" ir Baltijos šalių energetikos sistemų sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais.

  Šią vasarą Lietuvą ištiko sausra. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose šiais metais bus dideli net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo stipresnė ir apėmė 24 savivaldybes.

  Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad nei Lietuvos vyriausybė, nei Briuselis neskuba kompensuoti Lietuvos ūkininkų nuostolių. Kai kurie ekspertai mano, kad subsidijų sumažinimas pirmiausia paveiks žemės ūkį, tačiau, kadangi Lietuvos valdžios sprendimai taip pat neskatina pramonės plėtros, padėtis yra apgailėtina.

  Dar šia tema

  Europos Komisija papasakojo apie koronaviruso situaciją ES
  Minskas ES sankcijas Baltarusijai pavadino praeities atgyvenomis
  Tegai:
  subsidijos, Europos Sąjunga, Briuselis

  Svarbiausios temos