01:50 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot tyrėjų, jis dalyvavo nužudant 214 našlaičius iš vaikų globos namų Jeiske Antrojo pasaulinio karo metais

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Kanados valdžia ruošiasi deportuoti 96 metų Helmutą Oberlanderį po to, kai paaiškėjo, kad jis dalyvavo Antrojo pasaulinio karo metais padarytuose nusikaltimuose.

  "Pradėtas deportavimo procesas, tačiau jis dar toli gražu nesibaigė", — cituoja Oberlanderio advokatą Roną Poultoną Sputnik Baltarusija.

  Jis pridūrė, kad ekstradicijos procesas kol kas nevykdomas.

  Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad Rusijos tyrimų komitetas iš Kanados paprašė baudžiamosios bylos medžiagos prieš 96 metų Oberlanderį. Tyrėjai mano, kad jis dirbo Sonderkommandos SS-10 "a" vertėju. Šis padalinys veikė Kubanėje 1942–1943 metais.

  Berlynas
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  1942 metų spalio pradžioje naciai išvežė 214 našlaičių iš vaikų globos namų ir įvykdė jiems mirties bausmę. Tyrimą atlikusių ekspertų teigimu, vaikai buvo palaidoti gyvi arba jie mirė sunkvežimiuose nuo apsinuodijimo išmetamosiomis dujomis. Manoma, kad Sonderkommanda dalyvavo ir kituose nusikaltimuose.

  Pats Oberlanderis neneigia, kad tarnavo Sonderkommandoje, tačiau tvirtina, kad buvo priverstas tai padaryti, kitaip jį būtų nužudę. Jis neigia dalyvavimą žudynėse.

  Šiandien Oberlanderis yra dešimties ieškomiausių ir iki šiol išgyvenusių nacių nusikaltėlių sąraše.

  Po karo Oberlanderis sugebėjo išvengti sulaikymo, o po kelerių metų persikėlė į Kanadą ir gavo šalies pilietybę. Tačiau pilietybė iš jo buvo atimta dėl bandymo nuslėpti tarnybą Sonderkommandoje. Oberlanderio advokatas šį sprendimą pavadino nesąžiningu.

  Gruodžio mėnesį Kanados aukščiausiasis teismas atsisakė nagrinėti Oberlanderio apeliaciją dėl sprendimo atimti iš jo Kanados pilietybę.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada Vokietijoje atsakė į Lenkijos ambasadoriaus straipsnį apie karą
  Drezdenas ugnyje: kodėl JAV ir Didžioji Britanija sunaikino Vokietijos kultūros sostinę
  Bundestagas perspėjo Vokietiją apie Rusijos gyventojų įžeidimą
  Tegai:
  nusikalstama veikla, Antrasis pasaulinis karas, Kanada

  Svarbiausios temos