10:12 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dviejų šalių veterinarai šiuo metu likviduoja padarinius bei kuria reikiamas apsaugos ir priežiūros zonas

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Nauji paukščių gripo protrūkiai aptikti Čekijoje ir Bulgarijoje, praneša Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) spaudos tarnyba.

  Čekija jau užfiksavo antrąjį atvejį. Infekcijos vieta buvo nustatyta Pardubicių regione ūkyje, kuriame yra daugiau kaip 137,5 tūkst. kalakutų. Naujas paukščių gripo protrūkis buvo aptiktas vos už šimto kilometrų nuo pirmojo.

  Be to, liga buvo nustatyta ančių fermoje Bulgarijos Plovdivo regione. Ančių yra 15,7 tūkst.

  Abiejų šalių veterinarai šiuo metu naikina paukščių gripo protrūkius, sukuria būtinas apsaugos ir priežiūros zonas, dezinfekuoja fermas ir imasi kitų privalomų atsargumo priemonių, siekdami užkirsti kelią virusui plisti.

  VMVT primena, kad aštuoni Europos gripo atvejai užregistruoti: Lenkijoje (21), Vengrijoje ir Slovakijoje (po keturis), Rumunijoje ir Čekijoje (po du), Vokietijoje, Ukrainoje ir Bulgarijoje (po vieną).

  Lietuvoje paukščių gripo viruso nenustatyta. Praėjusią savaitę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktas keturių gulbių patikrinimas parodė neigiamą rezultatą.

  Jau prasidėjo pavasarinė laukinių paukščių migracija. VMVT specialistai prašo Lietuvos ūkininkų ir paukščių savininkų būti atsargesnių ir imtis atsargumo priemonių.

  Dar šia tema

  VMVT apie salmonelėmis užterštą mėsą: žmogiškoji klaida gamybos metu
  Dėl nustatytų pesticidų Lietuvos rinkoje neišplatinta apie 57 t produktų
  Tegai:
  Rytų Europa, paukščių gripas

  Svarbiausios temos