16:19 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kanados valdžios atstovai pabrėžė, kad sieks laipsniško požiūrio į šį draudimą, nes Kanada su IMO diskutuoja apie vietinių šiaurės tautų "ekonominės naudos ir ekonominių realijų" pusiausvyrą

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Kanados valdžios institucijos palaikė draudimą naudoti mazutą Arkties vandenyse, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kanados transporto departamento svetainėje paskelbtą pranešimą.

  "Kanados vyriausybė labai rimtai žiūri į Arkties apsaugą ir toliau bendradarbiauja su Tarptautinės jūrų organizacijos (IMO) valstybėmis narėmis ieškodama būdų, kaip sumažinti padidėjusios laivybos šiaurėje poveikį aplinkai", — sakoma pranešime.

  Remiantis dokumentu, antradienį Kanados transporto ministras Markas Garno (Marc Garneau) ir užsienio reikalų ministras Fransua Filipas Šampanis (François-Philippe Champagne) "paskelbė palaikantys draudimą naudoti sunkųjį kurą Arkties vandenyse".

  Ministrai pabrėžė, kad sieks laipsniško požiūrio į šį draudimą, nes Kanada su IMO diskutuoja apie vietinių šiaurės tautų "ekonominės naudos ir ekonominių realijų" pusiausvyrą.

  2020 metų sausio 1 dieną pasaulyje įsigalios naujas Tarptautinės jūrų organizacijos standartas dėl sieros kiekio jūriniame kure sumažinimo nuo 3,5 iki 0,5 proc. Jūrų transportas išmeta 13 proc. viso sieros dioksido, išmetamo deginant pigų mazutą. IMO skaičiavimais, jau 2020 metais sieros dioksido išmetimas sumažės 80 proc.

  Praėjusių metų lapkritį RIA Novosti atliktos apklausos rezultatai parodė, kad Rusijos laivybos kompanijos yra pasirengusios pereiti prie naujų Tarptautinės jūrų organizacijos standartų, susijusių su sieros kiekio mažinimu.

  Dar šia tema

  Bomba stratosferoje. Miškų gaisrai lėtina visuotinį atšilimą?
  Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais
  Tegai:
  žala aplinkai, Arktis, Kanada

  Svarbiausios temos