11:20 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1858)

  Taip pat, palyginti su praėjusiais metais, Kinijoje 36 procentais sumažėjo azoto dioksido taršos lygis

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Anglies dioksido išmetimas sumažėjo maždaug ketvirtadaliu per dvi savaites po Naujametinių švenčių Kinijoje (vasario 3 dieną), dėl koronaviruso protrūkio, praneša "Carbon Brief".

  Portalas išanalizavo "Wind Information" duomenų apdorojimo tarnybos surinktus duomenis apie Kinijos įmones ir padarė išvadą, kad laikinas kelių įmonių uždarymas dėl koronaviruso epidemijos išmetimą sumažino 100 milijonų tonų CO2 ekvivalento vasario 3–16 dienomis. Tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais išmetamų teršalų kiekis Kinijoje siekė 400 milijonų tonų.

  Pažymima, kad paprastai akmens anglių suvartojimas šešiose pagrindinėse akmens anglimi kūrenamose elektrinėse per 10 dienų po Naujųjų Kinijos metų (sausio 25 dienos) sumažėja vidutiniškai 50 proc., tačiau po to pamažu sugrįžta į buvusį lygį.

  Šiais metais dėl užsitęsusių Naujametinių švenčių žemi tarifai išlieka 10 dienų ilgiau ir vasario 16 dieną neturi aiškios didėjimo tendencijos. Taigi, praėjus dviem savaitėms po vasario 3 dienos, vidutinis anglies suvartojimas per dieną sumažėjo iki žemiausio lygio per ketverius metus.

  Be to, portalo duomenimis, naftos perdirbimo įmonės produkcijos rodikliai Šandongo provincijoje, pagrindiniame Kinijos naftos perdirbimo centre, nukrito iki žemiausio lygio nuo 2015 metų rudens.

  Praėjus savaitei po Naujametinių švenčių, azoto dioksido taršos lygis sumažėjo 36 proc., palyginti su praėjusiais metais.

  Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

  Kol kas koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, jog grėsmė yra reali, dėl to ES ruošiasi išplėsti kontrolės priemones, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir tiesiog per sienas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją dėl spartaus koronaviruso plitimo. Be to, URM perspėja, kad Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiniją, Pekine ir daugelyje šalies provincijų gali būti taikomas 14 dienų karantinas.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1858)

  Dar šia tema

  Užsikrėtę daugiau kaip 72 000 žmonių: koronavirusas Kinijoje nemažina tempų
  SAM: iš Kinijos grįžęs lietuvis koronavirusu neserga
  Ekspertas papasakojo apie koronaviruso priklausomybę nuo orų
  Tegai:
  koronavirusas, aplinkos tarša, Kinija

  Svarbiausios temos