02:14 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Agentūros tinklalapyje paskelbtame naujojo tipo koronaviruso sukeliamos pneumonijos diagnozavimo ir gydymo plano šeštajame leidime teigiama, kad pagrindiniai viruso perdavimo būdai yra oras ir tiesioginis kontaktas

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Remiantis Kinijos valstybinio sveikatos komiteto pranešimu, naujo tipo koronavirusas gana uždaroje patalpoje gali būti perduodamas per aerozolį, kai jo didelė koncentracija, praneša RIA Novosti.

  Agentūros tinklalapyje paskelbtame naujojo tipo koronaviruso sukeliamos pneumonijos diagnozavimo ir gydymo plano šeštajame leidime teigiama, kad pagrindiniai viruso perdavimo būdai yra oras ir tiesioginis kontaktas. Nurodoma, kad virusas perduodamas esant "artimam" kontaktui.

  Be to, Sveikatos komitetas pridūrė, kad "jei ilgą laiką esate gana uždaroje patalpoje, kurioje yra didelė aerozolio koncentracija, yra tikimybė užsikrėsti per aerozolį".

  Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

  Naujausiais duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje viršijo 72,4 tūkst. žmonių, 1868 mirė, daugiau nei 12 tūkst. pasveiko. Iš viso pasaulyje užsikrėtė 43,3 tūkst. žmonių, mirė 1874.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Kol kas koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, jog grėsmė yra reali, dėl to ES ruošiasi išplėsti kontrolės priemones, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir tiesiog per sienas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją dėl spartaus koronaviruso plitimo. Be to, URM perspėja, kad Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiniją, Pekine ir daugelyje šalies provincijų gali būti taikomas 14 dienų karantinas.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  SAM: iš Kinijos grįžęs lietuvis koronavirusu neserga
  Vyriausiasis gydytojas Uhano ligoninėje mirė nuo koronaviruso
  Tegai:
  oras, koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos