04:52 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Savo ruožtu KLR valstybinio sveikatos komiteto pavaduotojas pažymėjo, kad kai kurios Kinijos sukurtos vakcinos jau pradėtos bandyti su gyvūnais

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Klinikinės vakcinos nuo naujo tipo koronaviruso bandymai bus pradėti ne anksčiau kaip balandžio pabaigoje, sakė Kinijos mokslo ir technologijų viceministras Siui Nanpinas, praneša RIA Novosti.

  Jis pridūrė, kad vakcinos kūrimas vykdomas sinchroniškai su kitomis šalimis.

  Savo ruožtu KLR valstybinio sveikatos komiteto atstovas Czenas Isinis pažymėjo, kad kai kurios Kinijos sukurtos vakcinos jau pradėtos bandyti su gyvūnais.

  Jis paaiškino, kad vakcinos sukūrimas yra gana sunkus darbas ir reikalauja daug laiko, atsižvelgiant į tai, kad "Covid-19" yra visiškai nauja liga, jos sukūrimo procese atsiranda daug neaiškių veiksnių.

  Iš pradžių, pasak jo, specialistams reikia nustatyti veikliąsias medžiagas, galinčias paveikti virusą. Tada organizuoti gamybos technologiją ir kokybės kontrolę, atlikti daugybę bandymų, įskaitant bandymus su gyvūnais, saugumo ekspertizę ir tik po to bus galima tęsti klinikinius tyrimus.

  Ketvirtadienį Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad per tris savaites laukia dviejų vaistų, skirtų naujo tipo koronavirusui gydyti, tyrimų rezultatų. Viename bandyme tiriamas dviejų ŽIV vaistų — lopinaviro ir ritonaviro — derinys, o antrame tiriamas antivirusinių vaistų remdesiviras.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane, centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje). Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

  Naujausiais duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje viršijo 72,4 tūkst. žmonių, daugiau nei 1,8 tūkst. žmonių mirė, 12,5 tūkst. pasveiko.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Kol kas koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, jog grėsmė yra reali, dėl to ES ruošiasi išplėsti kontrolės priemones, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir tiesiog per sienas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją dėl spartaus koronaviruso plitimo. Be to, URM perspėja, kad Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiniją, Pekine ir daugelyje šalies provincijų gali būti taikomas 14 dienų karantinas.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Interneto vartotojus nustebino Britney Spears išvaizda
  Gydytojas įvardijo, kam nederėtų praustis karštu vandeniu
  Tegai:
  Kinija, gyvūnai, vakcinacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos