05:13 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugiau nei pusė Lenkijos piliečių yra dėkingi Raudonajai armijai už tai, kad ji išlaisvino šalį nuo vokiečių okupacijos, ir mano, kad būtent sovietų kariuomenė išlaisvino Aušvicą, rodo "Sputnik.Nuomonės" apklausos rezultatai

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Pasak 73 procentų apklausos dalyvių, koncentracijos stovyklos kalinius išgelbėjo Raudonoji armija. 15 proc. įsitikinę, kad Lenkijos kariuomenė savo jėgomis išstūmė fašistų armiją. Dar penki procentai mano, kad JAV išlaisvino mirties stovyklą. Po vieną procentą lenkų tiki, kad tai padarė Didžiosios Britanijos kariuomenė ar kitos šalies armija. Penki procentai respondentų negalėjo apsispręsti.

  Lenkijos išsivadavimas
  © Sputnik /
  Lenkijos išsivadavimas

  Tarp tų, kurie Raudonąją armiją laiko Aušvico išvaduotoja, buvo daugiau vyresnės kartos atstovų, žmonių su aukštu socialiniu statusu, didesnėmis pajamomis ir aukštu išsilavinimu, taip pat vidutinių kairiųjų ir dešiniųjų partijų atstovų.

  Padėką sovietų kariuomenei už nacių išvarymą 1945 metų vasario mėnesį išreiškė 65 procentai respondentų, 27 procentai nepritarė jų nuomonei. Aštuoni procentai negalėjo apsispręsti.

  Kas, jūsų manymu, išvadavo Aušvicą
  © Sputnik /
  Kas, jūsų manymu, išvadavo Aušvicą

  Vyresni nei 35 metų lenkai dažniau nei jaunesni respondentai išreikšdavo dėkingumą Sovietų armijai. Be to, kuo aukštesnis respondentų išsilavinimo lygis, tuo rečiau jie reiškė padėką Raudonajai armijai. Vidutiniai kairieji dažniau nei kiti išreiškė teigiamą Raudonosios armijos veiksmų vertinimą.

  Tyrimą atliko "IFop", seniausia viešosios nuomonės tyrimo bendrovė Prancūzijoje. Apklausoje dalyvavo tūkstantis vyresnių nei 18 metų žmonių. Dalyviai buvo atrenkami pagal lytį, amžių ir geografinę padėtį. Didžiausia šalies duomenų paklaida yra 3,1 proc., o pasitikėjimo lygis — 95 proc.

  Dar šia tema

  Lenkijos URM paskelbė apie pergalę "istoriniame ginče" su Rusija
  Makronas apkaltino Rusiją bandymu peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją
  Drezdenas ugnyje: kodėl JAV ir Didžioji Britanija sunaikino Vokietijos kultūros sostinę
  Kanados valdžia ruošiasi deportuoti 96 metų buvusį nacistą
  Estija apkaltino TSRS sukėlus Antrąjį pasaulinį karą
  Tegai:
  Aušvicas, Antrasis pasaulinis karas, Raudonoji armija, TSRS, Lenkija

  Svarbiausios temos