15:49 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Moliuskas yra labai jautrus sausroms, temperatūros ir miško pokyčiams — daroma prielaida, kad jam bus sunku išgyventi klimato kaitą

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Mokslininkų atrasta nauja sraigių rūšis Brunėjuje, Pietryčių Azijoje, buvo pavadinta Švedijos ekologijos aktyvistės Gretos Thunberg garbei, praneša "Biodiversity Data Journal".

  Pilvakojis moliuskas bus pavadintas Craspedotropis gretathunbergae. Pažymima, kad jis yra labai jautrus sausroms, kraštutinėms temperatūroms ir miškų degeneracijai, todėl greičiausiai jam bus sunku išgyventi klimato pokyčius.

  Švedijos aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg
  © Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

  "Pavadinę šią sraigę Gretos Thunberg garbei, mes pripažįstame, kad jos karta bus atsakinga už problemų, kurių jie nesukūrė, sprendimą. Tai taip pat pažadas, kad kitų kartų žmonės jai padės", — pareiškė Džonatanas Limas, pirmasis atradęs naujosios rūšies atstovą. Jo žodžius cituoja leidinys "EurekAlert".

  Tokia idėja nėra nauja — anksčiau britų mokslininkas Maiklas Darbis Thunberg garbei pavadino nežinomą vabalų rūšį. Mokslininkas pareiškė, kad jį sužavėjo paauglės pradėta aplinkosaugos kampanija. Pats vabzdys neturi sparnų ir akių, tačiau turi du ūselius, primenančius kasytes.

  Ekologijos aktyvistė Greta Thunberg išgarsėjo 2018 metais, kai pradėjo organizuoti akcijas, penktadieniais praleisdama pamokas; po to jos iniciatyva peraugo į globalų judėjimą. Vėliau Greta pradėjo kalbėti įvairiuose pasaulio renginiuose, skirtuose klimato problemoms. 16-metė Thunberg 2019 metais tapo "Metų žmogumi" JAV žurnalo "Times" versija, taip pat pateko į įtakingiausių žmonių mokslo srityje dešimtuką, kurį sudarė leidinys "Nature".

  Dar šia tema

  Greta Thunberg pažemino Britaniją ir padėjo Rusijai užsidirbti
  Greta Thunberg laimėjo alternatyvią Nobelio premiją
  Greta Thunberg išleido naują knygą
  Greta Thunberg paskelbė karą baltaodžiams vyrams
  Tegai:
  Greta Tunberg

  Svarbiausios temos