22:24 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Pentagono atstovo, pratybų scenarijus buvo susijęs su nepaprastąja padėtimi Europoje, kur prasideda "karas su Rusija", kuri nusprendžia panaudoti branduolinį ginklą

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. JAV atliko pratybas Rusijos branduolinio ginklo panaudojamo NATO teritorijoje atveju, amerikiečiai surepetavo atsaką, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Pentagoną.

  Pentagono atstovas patvirtino, kad atliktos "nedidelio masto pratybos". Įvykio scenarijuje buvo siūloma nenumatyta padėtis Europoje, kurioje prasideda "karas su Rusija", kuri nusprendžia panaudoti "mažos galios branduolinius ginklus prieš objektą NATO teritorijoje".

  Anot Pentagono atstovo, tokioje situacijoje pirmiausia į procesą įsitraukia gynybos ministras, paskui — prezidentas, vėliau jie kartu nusprendžia, kaip reaguoti.

  Per pratybas buvo modeliuojama JAV reakcija, kai Vašingtonas "atsako branduoliniu smūgiu prieš Rusiją". Jose dalyvavo ne tik Gynybos departamento, bet ir Kongreso atstovai.

  Anot aukšto rango Pentagono atstovo, dėl pratybų departamento vadovas Markas Esperis įgijo supratimą, kaip Vašingtonas galėtų reaguoti į tokią situaciją.

  Pentagono atstovas anksčiau teigė, kad JAV neplanuoja dislokuoti mažos galios branduolinių raketų Europoje. Jis patikino, kad amerikiečių "atsakas į Rusijos padarytą pažeidimą" nebus branduolinis, aiškindamas, kad kalbama apie tokio nuotolio balistines raketas, kokias leidžia Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF).

  Vasario pradžioje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad pasiūlė JAV valstybės sekretoriui Maikui Pompėjui priimti pareiškimą dėl branduolinio karo nepriimtinumo. Jis pridūrė, kad Vašingtonas pažadėjo netrukus duoti atsakymą ir išreiškė viltį dėl teigiamos reakcijos.

  Dar šia tema

  Rusija smerkia JAV bandymus nuteikti ES prieš šią šalį
  Ekspertai įvertino galimas branduolinio karo pradžios priežastis
  JAV dislokavo naujas mažos galios branduolinio povandeninio laivo kovines galvutes
  Ekspertas įvardijo galimą JAV pasitraukimo iš INF sutarties priežastį
  Tegai:
  branduolinis konfliktas, branduolinis ginklas, branduolinis karas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos