23:42 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Italijos medicinos įstaigų duomenimis, šiuo metu iš viso koronavirusu užsikrėtę 29 piliečiai, pirmasis mirties atvejis Italijoje buvo užfiksuotas penktadienį

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Antrasis žmogaus mirties nuo koronaviruso COVID-19 atvejis užfiksuotas šeštadienį Italijoje, bendras atvejų skaičius išaugo iki 29 žmonių, pranešė RIA Novosti su nuoroda į vietos žiniasklaidą.

  Uhano ligoninė
  © REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

  Tai Italijos gyventoja, gyvenanti šiauriniame Lombardijos regione. Matyt, moteris tapo antrąja koronaviruso protrūkio, kuris dieną anksčiau buvo nustatytas šiauriniame Italijos mieste Kodonjas, auka.

  Penktadienį Paduvos miesto (Veneto regionas) ligoninėje mirė 78 metų vyras, užsikrėtęs koronavirusu. Tuo pat metu 67 metų italas dėl karščiavimo buvo paguldytas į ligoninę. Kitas koronavirusu užsikrėtęs sunkios būklės asmuo guli vienoje iš Veneto medicinos įstaigų.

  Italijos medicinos įstaigų duomenimis, iš viso koronavirusu užsikrėtę 29 žmonės: Lombardijoje nustatyti 27 atvejai, dar du — Veneto. Penktadienį Lombardijos valdžia pranešė, kad vyras, kurio tyrimas dėl naujo tipo viruso buvo teigiamas, buvo paguldytas į Kodonjaus ligoninę.

  Vėliau paaiškėjo, kad vasario pradžioje jis vakarieniavo su draugu, kuris buvo ką tik grįžęs iš kelionės į Kiniją. Tačiau koronaviruso tyrimas, kurį atliko KLR lankęs asmuo, buvo neigiamas.

  Visi piliečiai, kurie bendravo su vyru, užsikrėtusiu koronavirusu, buvo nedelsiant įvesti į karantiną.

  Iš viso Kodonjaus zonoje šiuo metu izoliuoti apie 250 žmonių. Dėl ligos protrūkio šio miesto ir devynių kaimyninių gyvenviečių gyventojų buvo paprašyta nepalikti savo namų be reikalo. Šioje srityje uždrausti bet kokie masiniai ir sporto renginiai, o komercinė veikla yra labai ribojama.

  Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza paskelbė, jog laikinas darbo sustabdymas paveiks vietines įmones, kad "būtų išvengta tiesioginio žmonių kontakto", taip pat mokyklas ir darželius.

  Sausio pabaigoje dviem pagyvenusiems Kinijos turistams Italijoje buvo nustatytas koronavirusas ir jie nedelsiant paguldyti į Romoje esantį Nacionalinį infekcinių ligų institutą "Lazzaro Spallanzani". KLR piliečiai vis dar yra intensyviosios terapijos skyriuje, jie gydomi naujausiais antivirusiniais vaistais. Neseniai gydytojai pastebėjo tam tikrą jų būklės pagerėjimą.

  Paciento gydymas Uhano centrinėje ligoninėje, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

  Italijos sveikatos institutas pranešė apie pirmąjį italų užkrėtimo koronavirusu atvejį vasario 7 dieną. Teigiamą rezultatą parodė tyrimai, kuriuos atliko vienas iš piliečių, atvykusių į Romą iš Kinijos Uhano miesto vasario 3 dieną. Vyras taip pat yra "Lazzaro Spallanzani" institute. Po gydymo paskutinis jo tyrimas dėl koronaviruso buvo neigiamas.

  Be to, antradienį Italijos civilinės gynybos tarnyba pranešė, kad tarp kruiziniame laive "Diamond Princess" Japonijos Jokohamos uoste esančių italų turistų taip pat buvo nustatytas vienas koronavirusinės infekcijos atvejis. Šeštadienio rytą 19 italų kariniu lėktuvu buvo pristatyti iš Jokohamos į Romą. Visi jie bus įkurdinti sostinės kariniame miestelyje Čečinoloje, kur įvestas karantinas.

  Sausio 31 dieną Italijos ministrų taryba priėmė rezoliuciją šešių mėnesių laikotarpiui šalyje paskelbti nepaprastąją padėtį, susijusią su koronaviruso plitimu. Tuo pat metu buvo nuspręsta nutraukti oro susisiekimą su Kinija, išskyrus krovininius skrydžius.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  liga, mirtis, Italija, koronavirusas

  Svarbiausios temos