17:58 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Pirmieji bandymų rezultatai paaiškės liepą arba rugpjūtį. Instituto vadovas atkreipė dėmesį į skiepų sukūrimo greitį

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Amerikos vaistų įmonė "Moderna" JAV vyriausybei išsiuntė skubią vakciną nuo naujojo koronaviruso, kurios klinikiniai tyrimai turėtų prasidėti balandžio pabaigoje, praneša RIA Novosti.

  "Bendrovė pagamino pirmąją mRNR-1273 vakcinos nuo koronaviruso partiją. Vakcinos ampulės buvo išsiųstos į Nacionalinį alergijos ir infekcinių ligų tyrimo institutą (NIAID)", — rašoma gamintojo pranešime.

  "The Wall Street Journal", cituodamas NIAID direktorių Entonį Fosį (Anthony Fauci), praneša, kad vakcinos klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvaus 20–25 sveiki savanoriai, planuojama pradėti balandžio pabaigoje. Pirmieji bandymų rezultatai paaiškės liepą arba rugpjūtį. Instituto vadovas atkreipė dėmesį į skiepų sukūrimo greitį.

  "Pradėti pirmąjį bandymo etapą praėjus trims mėnesiams po genetinės sekos (viruso) iššifravimo yra pasaulinis tyrimų rekordas", — sakė jis.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 77 tūkst. žmonių, 2592 žmonės mirė, daugiau nei 24,7 tūkstančio žmonių pasveiko. Už Kinijos ribų 28 šalyse nustatyta daugiau nei 1769 COVID-2019 užkrėtimo atvejų, iš kurių 17 baigėsi mirtimi.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

  Virusas perduodamas ore esančiais lašeliais iš vieno ar dviejų metrų atstumo, liečiant — nešvariomis rankomis liečiant akis, taip pat per aerozolį uždaroje erdvėje didelės aerozolio koncentracijos sąlygomis.

  Pagrindiniai ligos simptomai yra sausas kosulys, dusulys iki kvėpavimo nepakankamumo, karščiavimas, silpnumas. Tačiau kai kuriais atvejais liga praeina be plaučių uždegimo, ją lydi tik retas sausas kosulys ir neaukšta temperatūra, tačiau net ir turėdamas lengvus simptomus, sergantysis gali užkrėsti kitus.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Ukrainos SAM uždraudė perduoti produktus evakuotiems iš Kinijos
  Lietuvoje pasiūlyta paskelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso
  Tegai:
  vakcinacija, JAV, koronavirusas

  Svarbiausios temos